iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 5. 2009
13:35 na ČT1

1 2 3 4 5

66 hlasů
33247
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Botanická zahrada v Liberci — Léčivé byliny — Léčivé účinky různých květin — Záhonové chodníky

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škola květin

  1:50 do playlistu

  Škola květin
  Škola květin je tentokrát situovaná do Botanické zahrady v Liberci a vyučuje v ní paní Kateřina Stará. Dozvíme se od ní vše o krásné květině našich babiček - o antúrii.

 • Host

  3:30 do playlistu

  Host
  Hostem pořadu je MUDr. Jiří Landa, který pohovoří o nové bylinné receptuře, podle níž vyrábí ústní vody, vhodné na léčení zánětů v dutině ústní.

 • Léčivka

  6:59 do playlistu

  Léčivka
  Léčivých bylin, těch není nikdy dost. A stále se objevují nové a nové, o nichž mnozí nemají ani tušení. Také proto nám Jiřina Bohdalová s ing. Jiřím Pirnerem představují potočnici lékařskou. Někteří ji možná známe pod starším názvem - jako řeřichu potoční, anebo také - řeřišnici bílou. V rubrice Léčivka se dozvíme podrobnosti o pěstování této rostliny.

 • Jarmark rad

  10:03 do playlistu

  Jarmark rad
  Jarmark rad se věnuje praktickým doporučením diváků. Paní Ludmila Hansliánová posílá na ukázku tašky vyrobené ze starých deštníků. I s podrobným návodem

 • Hit týdne

  12:56 do playlistu

  Hit týdne
  Hitem týdne je salát paní ing. Velčovské. Základ tvoří čočka a hlíva ústřičná.

 • Jarní bylinky

  16:32 do playlistu

  Jarní bylinky
  V rubrice Jarní bylinky nám bylinář Pavel Váňa dokazuje, že i plevely či okrasné květiny mohou mít léčivé účinky. Bergénii tučnolistou známe jako okrasnou květinu, ale je to i vynikající léčivá bylina. Z listů se dá připravit čaj, který se pije při léčení zánětu močových cest. Z oddenků kloktadlo, to zas účinně pomáhá při léčení zánětu dutiny ústní či angíny. Vynikající bylinou je i česnek medvědí. Má silné protibakteriální působení.

 • Zahrada

  21:32 do playlistu

  Zahrada
  Abychom se snadno a rychle dostali k sadbě, je dobré si na zahradě vybudovat záhonové chodníky. Jak? To v rubrice Zahrada prozrazuje Jan Mec junior.

 • Soutěž

  23:01 do playlistu

  Soutěž
  Nová soutěžní otázka: Měli jste možnost shlédnout mladou rostlinu – potočnici lékařskou, která má blahodárné účinky na náš organismus. Zapamatovali jste si, jaké výšky rostlina dosahuje, podle sdělení ing. Pirnera? a) 60–80 cm b) 20–40 cm c) 10–30 cm

Přehrát vše