iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 9. 2011
19:34 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4467
zhlédnutí

Prizma

Výroba umělých orgánů — Tiskárna 3D objektů — Moderní kyslíkový stan — Zaostření na už hotové fotografii — Nová diagnostika rakoviny prsu — Zrcadlo virtuální reality

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výroba umělých orgánů

  0:48 do playlistu

  Výroba umělých orgánů
  Játra nebo srdce uměle vypěstované v laboratoři. Ten okamžik se blíží. Po pokusech s umělými prsty nebo ušima přicházejí na řadu i vnitřní orgány. Obor regenerativní medicíny se posunuje ze sfér vědecké fikce k realitě. Vědci se snaží pro lidské tělo vytvořit tak dokonalé náhradní díly, aby se nekonečné seznamy čekatelů na transplantace staly minulostí.

 • Tiskárna 3D objektů

  4:48 do playlistu

  Tiskárna 3D objektů
  U zvláštních tiskáren ještě zůstaneme. Už jsme vám říkali, že existují přístroje, které z plastu vytvoří téměř jakékoli trojrozměrné objekty. Jedna americká firma se teď rozhodla oslovit obyčejné zákazníky a nabízí stroj, který si může dovolit leckdo. Hraje na osvědčenou notu lidské kreativity a touhy tvořit vlastní originály.

 • Moderní kyslíkový stan

  7:54 do playlistu

  Moderní kyslíkový stan
  Mizí únava i bolest, zůstává jen příjemně zregenerované tělo. Zní to jako zázrak. A vlastně to tak trochu je - zázrak moderní zdravotnické techniky. Pozornost na futuristické vajíčko strhla světová tenisová hvězda, která zařízení používá hlavně po trénincích. Podle výrobce má ale tlaková kabina pozitivní účinky i při nejrůznějších zdravotních potížích.

 • Jak zaostřit na už hotové fotografii

  11:00 do playlistu

  Jak zaostřit na už hotové fotografii
  S digitální fotografií zmizelo nervózní čekání, jestli budou snímky po vyvolání v pořádku. Stále se ale může stát, že během neopakovatelného okamžiku přístroj selže - nejčastěji, že zaostří jinam, než bychom chtěli. Vývojáři v americkém Silicon Valley teď tvrdí, že umějí měnit ostrost na už pořízených záběrech.

 • Nová diagnostika rakoviny prsu

  14:03 do playlistu

  Nová diagnostika rakoviny prsu
  Rakovina prsu - jeden z největších strašáků moderních žen. Lékaři se shodují, že nejdůležitější pro dobré vyhlídky je včasná diagnóza. K té by mohla pomoct nová příjemnější diagnostická metoda, jejíž objev ohlásili izraelští vědci. Rentgenové paprsky může nahradit infračervené záření. Rakovinotvorné buňky pozná a pro tělo pacientky je neškodné.

 • Zrcadlo virtuální reality

  17:15 do playlistu

  Zrcadlo virtuální reality
  Zrcadlo, které vám ukáže to, jak byste mohli v ideálním případě vypadat - to je poslední vynález vývojářů z Londýnské univerzity. Nový software, který právě představují odborné veřejnosti, dokáže dokonale živě a v reálném čase měnit podobu zákazníka. Takže - co byste na sobě chtěli změnit vy?

 • Soutěž

Přehrát vše

Související