iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 4. 2010
21:04 na ČT24

1 2 3 4 5

18 hlasů
3000
zhlédnutí

Prizma

Brambory bez sacharidů — Cvičení bez zranění — Malé automobily pro čínský trh — Dril černolící — Rakovina prsu - léky — Legendy neapolské kaple San Severo

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Brambory bez sacharidů

  0:48 do playlistu

  Brambory bez sacharidů
  Bramborové lupínky jsou oblíbená pochoutka, Vašemu zdraví ale příliš neposlouží ? hodně škrobu, hodně tuku a hodně soli. Pokud se jich přesto nedokážete vzdát, možná pro Vás už brzy budou mít řešení vědci z Ústavu experimentální botaniky. Vyvíjejí brambory s nižším obsahem cukru.

 • Cvičení bez zranění

  5:41 do playlistu

  Cvičení bez zranění
  Cvičení je věda - to ví každý, kdo to s péčí o svou tělesnou schránku myslí vážně. Jak cvičit, posilovat, a přitom si neublížit? Donedávna se říkalo, že strečink na místě před tréninkem je to pravé. Dnes ale odborníci říkají, že tomu tak být vůbec nemusí.

 • Malé automobily pro čínský trh

  8:14 do playlistu

  Malé automobily pro čínský trh
  Čína se staví na kola. Zatímco zbytek světa vzpamatovává z krize, Číňané nakupují auta po statisících. Jenže stejně jako auta mění Čínu, mění na oplátku Čína auta. Firma General Motors představila svou vizi aut pro čínský trh. A s automobily jak je známe to nemá moc společného.

 • Dril černolící

  11:01 do playlistu

  Dril černolící
  Nigérie - Výrazný úzký nos v černé tváři a vyceněné zuby - žádný primát prý nemá tak děsivý úsměv jako dril černolící. Nejvíc připomíná masku afrického démona. Stejné nebezpečí jako africkým deštným pralesům hrozí i jim. Drilové vymírají - jsou nejohroženějším na černém kontinentu.

 • Rakovina prsu - léky

  14:10 do playlistu

  Rakovina prsu - léky
  Izrael - Rakovina prsu zasáhne každý rok do života víc než pěti tisíc žen v České republice. A na celém světě jí každých 13 minut jedna žena podlehne. Je jasné, že každý objev vědců na poli výzkumu léčby rakoviny proto bedlivě sledujeme. Jednou z nadějí se zdají být léky původně určené pro pacienty stižené mrtvicí.

 • Legendy neapolské kaple San Severo

  17:20 do playlistu

  Legendy neapolské kaple San Severo
  Itálie - Jsme sice vědecký magazín, ale nikdy není na škodu podívat se na zoubek nějaké té záhadě. Zvlášť, když ji pomůže vyřešit moderní technologie. Italští vědci se zblízka podívali na několik artefaktů z neapolské kaple San Severo - a vyvrátili hned několik legend.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související