iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 5. 2008
19:31 na ČT24

1 2 3 4 5

13 hlasů
3379
zhlédnutí

Prizma

Elektřina z mořských proudů

22 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vědci hlídají sopky

  0:57 do playlistu

  Vědci hlídají sopky
  Kolumbijští vulkanologové vyhledávají nově probuzené sopky a vyhodnocují, jestli nepředstavují nebezpečí. Pokud hrozí riziko, musí všichni lidé z ohrožených oblastí okamžitě opustit své domovy.

 • Elektřina z moře

  4:11 do playlistu

  Elektřina z moře
  Elektřina se dá podobně jako z větru získávat i z mořských proudů a pohybu vln. Vědci v Tasmánii se rozhodli své teorie uvést do reálného života a připravují sérii podmořských elektráren

 • Nealkoholické víno

  6:26 do playlistu

  Nealkoholické víno
  Španělé patří mezi národy, které si nedokáží skleničku vína odpustit. Mají i mírnější limity pro alkohol za volantem. I přesto ale raději vyvinuli nový druh vína se sníženým obsahem alkoholu a postarali se, aby i chutnalo.

 • Klimatologové se vracejí

  8:44 do playlistu

  Klimatologové se vracejí
  Loď Aurora Australis ukončila sérii výzkumů v polárních vodách kolem Antarktidy. I když všechny nasbírané údaje ještě nejsou vyhodnoceny, vědci přivezli jednoznačnou zprávu: oceány na jihu se rapidně proměňují. A můžou za to změny klimatu.

 • Izraelská armáda zkouší robota

  10:52 do playlistu

  Izraelská armáda zkouší robota
  Po únosu Gilada Šalita už Izrael nechce vystavovat své vojáky zbytečnému riziku. Testuje proto nový dálkově ovládaný stroj, který by měl hlídkovat v oblastech s největším rizikem napadení nebo únosu živých vojáků.

 • Bydlení v kontejnerech

  13:29 do playlistu

  Bydlení v kontejnerech
  Po nových bytech je velká poptávka. Staví se ale pomalu a ceny jsou vysoké. V Británii proto začali sestavovat domy z nákladních kontejnerů, u kterých se nevyplatí posílat je zpět majiteli. Vznikají tak nejen netradiční byty, ale i školy, chaty a kanceláře.

 • Nevidomí hrají kriket

  15:44 do playlistu

  Nevidomí hrají kriket
  V Bangladéši si život bez kriketu nedokáží představit - a to ani nevidomí. S pomocí kolegů z Pákistánu proto v Dháce vzniklo první družstvo nevidomých hráčů kriketu v zemi.

 • Bezpečnější auta

  17:21 do playlistu

  Bezpečnější auta
  Výrobci aut se snaží o co největší bezpečnost svých výrobků. Za havárie ale často může lidská chyba. Automobilky se proto zaměřují na to, jak zařídit, aby jejich vozy nebezpečné situace dokázaly vyřešit i bez pomoci řidiče.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související