iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 4. 2008
19:31 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3366
zhlédnutí

Prizma

Virová banka, Newseum, Stonehenge

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Newmuseum

  1:04 do playlistu

  Newmuseum
  Největší multimediální muzeum na světě už vítá návštěvníky v americkém Washingtonu. Jestli vás zajímá, jak novináři pracovali před lety nebo jaké techniky se ve zpravodajství a fotožurnalizmu používají v dnešní moderní době, místo, které by bylo nabitější informacemi, byste asi nenašli.

 • Stonehenge

  3:28 do playlistu

  Stonehenge
  Budí zájem tisíců turistů z celého světa. Monument Stonehege nedaleko Londýna je už po staletí opředen pověrami. Nikdo totiž neví, kdo ho postavil a proč. Archeologové se opět po nějaké době pokoušeli dopátrat, jaký byl skutečný účel této tajuplné stavby. Podle nich - žádná mystika a žádné duchovno. Možná šlo o jakousi pravěkou nemocnici.

 • Důkladná recyklace

  6:50 do playlistu

  Důkladná recyklace
  Nenápadná východolondýnská restaurace se rozhodla pomoct planetě tím, že bude servírovat výhradně vodovodní vodu a recyklovat zbytky podávaných biopotravin. Majitelé spočítali, že ekologické chování nejenže pomůže životnímu prostředí, ale po prvních investicích ušetří peníze hostům i jim samotným.

 • Mořští koníčci v Temži

  10:10 do playlistu

  Mořští koníčci v Temži
  Britové se dočkali nečekaného překvapení. Během rutinního výzkumu Temže našli vědci v jejích vodách mořské koníky. A aby toho nebylo málo, tyto pozoruhodné rybky byly nejen zcela zdravé, ale pravděpodobně se v řece i bez problémů rozmnožují. A to vše přímo v Britské metropoli.

 • Trénink mořských ryb

  12:55 do playlistu

  Trénink mořských ryb
  Ruský fyziolog Ivan Petrovič Pavlov by měl radost, kdyby věděl, o co se pokouší vědci z mořské biologické laboratoře na Cape Cod v Massachussets. Tamní rybolov je v krizi, a tak se vědci snaží trénovat mořské ryby. Nejde o žádné akrobatické kousky, ale o to, aby ryby z líhně zůstaly tam, kde je rybáři vysadili. Vědci se je to snaží naučit - a to právě pomocí Pavlovovy metody podmiňování.

 • Zvířecí psycholožka

  15:35 do playlistu

  Zvířecí psycholožka
  Neposlouchá vás váš pes? Vrhá se do neustálých rvaček a útočí na sousedy nebo pošťáky? Třeba vás to překvapí, ale možná nepotřebuje přísnější režim, ale psychiatrickou péči. Třeba vás o tom přesvědčí reportáž z Chorvatska. Nedaleko Záhřebu totiž narazíte na farmu, ze které by měl radost i sám Sigmund Freud.

 • Stěhování virové laboratoře

  17:42 do playlistu

  Stěhování virové laboratoře
  Vláda Spojených států se bojí, že by teroristé mohli na Ameriku zaútočit biologickými zbraněmi. Snaží se proto vyvinout nové účinné vakcíny proti smrtelným chorobám. Součástí vládního programu je také přenesení banky zvířecích chorob a stavba nové výzkumné laboratoře. Ta stará je na uzavřeném ostrově - nová stavba má ale vyrůst přímo na pevnině, a to vyvolalo obrovskou vlnu odporu.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související