iVysílání

internetový magazín
Premiéra:
24. 6. 2010
19:25 na ČT2

1 2 3 4 5

78 hlasů
37710
zhlédnutí

POKR

Posedlost koly — Dotace pro regionální rozvoj — Farma — Daňový kalendář — Exportní strategie — Internetový obchod

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Posedlost koly

  1:32 do playlistu

  Posedlost koly
  Pan Vladimír Vidim je jedním z řady podnikatelů, kteří ze svého koníčka dokázali udělat podnikání. Je příznivcem cyklistiky a historických kol a tak vyrábí kola na zakázku. Historická kola, jednokolky, tříkolky, vozíky za kolo, kola s přídavným motorem atd. Na jednokolce se také pokusil o český rekord.

 • Dotace pro regionální rozvoj

  5:38 do playlistu

  Dotace pro regionální rozvoj
  Ministr ing. Rostislav Vondruška vyhodnotí aktivity v podpoře regionálního rozvoje s tím, že do této oblasti teče méně peněz, než jaký je zájem a potřeba. Nastíní možná řešení v koordinaci s krajskými úřady jednotlivých regionů, aby se v těch méně exponovaných místech zvýšila nabídka pracovních příležitostí, podnikatelských aktivit atd. 1. náměstek ministra ing. Martin Plachý pak shrne dosavadní zkušenost z čerpání financí z Evropských fondů a do jaké míry se v této oblasti uplatinili malí a střední podnikatelé. Zároveň zmíní opatření, která Ministerstvo navrhuje pro zjednodušení procesu žádostí o dotace z EU, protože právě tento problém je z hlediska podnikatelů nejvíce svazující.

 • Farma

  9:58 do playlistu

  Farma
  Původním záměrem majitelky farmy Košík paní Dagmar Havlové bylo vybudovat si u chalupy pouze vlastní zahrádku, ale z koníčku se stala vášeň. Po několika letech se rozhodla využít možnosti začlenit farmu do stále oblíbenějšího systému ekologického zemědělství a rozhodla se usilovat o certifikaci bio výrobků. Jedním z atraktivních certifikovaných produktů jsou sýry ze zdejších ovčínů. O ovce se starají tři bačové ze Slovenska. Hlavní bača neboli Ujco pochází z okolí Prešova. Do středních Čech přivezl rodinné stříbro – generacemi nabyté zkušenosti z chovu ovcí a přípravy několika druhů ovčích sýrů. Také vyrábí vlnu z ovcí. Ta se pak používá na deky a přikrývky, které jsou dalšími firemními certifikovanými bio produkty. Vaří halušky a poctivé slovenské klobásy Prostě si udělali tam takové malé Slovensko.

 • Daňový kalendář
 • Exportní strategie

  15:41 do playlistu

  Exportní strategie
  Systém financování a pojišťování exportu se státní podporou je důležitou součástí hospodářské politiky České republiky. Poskytuje podporu českým vývozcům v souladu s mezinárodními pravidly stanovenými Konsensem OECD.

 • Internetový obchod

  20:49 do playlistu

  Internetový obchod
  „Co je největší blbost prodávat přes internet?“ zeptal se sám sebe před lety Martin Rozhoň. Odpověděl si sám – parfémy, ty si přece člověk musí očichat. Paradoxně se začal právě internetovému prodeji parfémů věnovat – a jak se mu daří dnes?

Přehrát vše

Související