iVysílání

internetový magazín
Premiéra:
17. 6. 2010
19:25 na ČT2

1 2 3 4 5

21 hlasů
2302
zhlédnutí

POKR

20 dotačních programů MMR — Unikátní techonologie vytápění — Program TIP — Biojatka

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 20 dotačních programů MMR

  1:29 do playlistu

  20 dotačních programů MMR
  Náš seriál o MMR a jeho dotační politice končí. Nezbývá, než se ohlédnout a pokusit se o celkové hodnocení. V první části zhodnotí p. ministr ing. R. Vondruška finanční pomoc v oblasti bydlení, zejména na podporu sociálního bydlení a programu „Nový panel“ a ing. Jitka Fatková, ředitelka Odboru cestovního ruchu vyhodnotí výsledky „Národního programu cestovního ruchu“, což byl nový dotační titul. V tomto případě se ale prostředky, jenž byly k dispozici nepodařily plně vyčerpat, díky zacílení tohoto programu /z větší části orientovaný na marketing, než na přímé investice/. To hodlá Ministerstvo změnit a v příští výzvě podpořit tyto přímé investice do infrastruktury cestovního ruchu a přilákat více žadatelů, zejména z řad podnikatelů.

 • Rozhovor- 1. část

  5:58 do playlistu

  Rozhovor- 1. část
  Soutěž DOBRÁ RADA NAD ZLATO má za cíl vzbudit zájem široké veřejnosti o aktivity spojené s rozvojem lidských zdrojů, se vším, co vytváří šance, poskytuje možnosti a příležitosti ke zlepšování znalostí a dovedností a pomáhá tak člověku udržovat svou schopnost uplatnit se v každé životní etapě. Do soutěže se mohou přihlásit podnikatelé, firmy, obce a města, neziskové organizace a státní i veřejné instituce se svými projekty, realizovanými nebo alespoň zahájenými, které pomáhají rozvoji lidí v regionu. Může jít o zajímavé počiny, dobré zkušenosti, aktivity, nebo o jednorázové akce v oblasti rozvoje lidských zdrojů.

 • Unikátní technologie vytápění

  8:35 do playlistu

  Unikátní technologie vytápění
  Zajímavý podnikatel Michal Rybář, který vyvíjí a vyrábí úsporné energetické systémy pro domy, oceněné i na výstavách. Jeho technologie dosahuje úspory až 98 % provozních nákladů proti současným běžným systémům. U nás je systém hodnocený jako absolutní jednička. V Zápech je postavený jakýsi vzorový dům budoucnosti.

 • Rozhovor- 2. část
 • Program TIP

  15:05 do playlistu

  Program TIP
  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 5. května veřejnou soutěž na výběr programových projektů do resortního programu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje s názvem "TIP", na rok 2011. Podnikatelé a firmy tak mohou získat pro své projekty podporu v podobě státní dotace. Příjem žádostí o podporu končí 16. července 2010 a rozhodující je podací razítko pošty, nebo podatelny poskytovatele toho dne do 12.00 hod.

 • Daňový kalendář
 • Biojatka

  20:08 do playlistu

  Biojatka
  V Sasově na Jihlavsku byla otevřena první vepřová faremní biojatka v České republice. Biojatka splňují nejpřísnější veterinární a hygienické požadavky kladené na velké masozávody. Unikátní jsou především tím, že se v jejich prostorách budou porážet pouze zvířata pocházející z ekologických chovů. Ročně to může být až 10 tisíc vepřů nebo 2 tisíce kusů skotu. Josef Sklenář chce jatka využít hlavně pro porážku vlastních bio vepřů. Odstranění stresů z dopravy prý povede ke zvýšení pohody zvířat a tím pádem i ke zkvalitnění jejich masa. Zájem o tyto služby už také projevila řada ekologických chovatelů skotu. Zajišťovat pro ně bude porážku, bourání masa a jeho následné balení. To by mělo zemědělcům výrazně pomoci uplatnit svoji produkci konečnému spotřebiteli.

Přehrát vše

Související