iVysílání

internetový magazín
Premiéra:
27. 5. 2010
19:25 na ČT2

1 2 3 4 5

23 hlasů
2380
zhlédnutí

POKR

Geneticky modifikované organismy — Burza s nebezpečnými látkami — Rodinná papírna — Bussines games

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Geneticky modifikované organismy

  1:25 do playlistu

  Geneticky modifikované organismy
  České zemědělství prošlo za posledních dvacet let mnoha změnami. Například přibyla moderní technika, která zemědělcům usnadňuje práci a také ubylo půdy, která v rámci restitucí byla vrácena původním majitelům. Objevila se i tvrdá konkurence a to nejen domácí, ale také zahraniční. Se zkratkou GMO (geneticky modifikované organismy) se v oblasti zemědělství setkáváme stále častěji, jak jsou na tom pravidla pro naše zemědělce ve srovnání se zahraničními?

 • Rozhovor- 1. část

  5:51 do playlistu

  Rozhovor- 1. část
  Rozhovory s Taťánou Kunštátovou o Jednotných kontaktních místech pro podnikatele, která jsou zřízena pro podporu začínajících podnikatelů.

 • Burza s nebezpečnými látkami

  8:08 do playlistu

  Burza s nebezpečnými látkami
  Ministerstvo průmyslu a obchodu podpořilo vznik elektronického aukčního trhu s názvem NECHELA, který pomůže malým a středním podnikům zhodnotit zbytky chemických látek a přípravků, které jim zbyly z výroby, po změně nebo po ukončení výroby. Ušetří i stát, který v posledních letech vynaložil desítky milionů korun na likvidaci nelegálních skladů chemikálií. Česká republika tak jako první země v Evropské unii otevřela burzu nespotřebovaných chemikálií.

 • Rozhovor- 2. část
 • Rodinná papírna
 • Bussines Games

  19:30 do playlistu

  Bussines Games
  Poslední tři tématické operační programy jsou zaměřeny na vzdělávání. První z nich Vzdělávání pro konkurenceschopnost nás zavede do Mostu. V Rekvalifikačním a inovačním centru /RIC/ vymysleli skvělý projekt nazvaný „Bussines Games“. Jde o zavedení výuky „podnikatelských kompetencí“ na základních a středních školách v Ústeckém kraji. Jak název napovídá, děti a studenti se zde formou hry, respektive simulace, učí základním podnikatelským návykům: jak založit firmu, jak ji odprezentovat apod. Studenti Střední soukromé škole pro marketing a ekonomiku podnikání se dokonce zúčastnili „podnikatelských her“ v Holandsku a na Maltě, kde v mezinárodním týmu svoji soutěž vyhráli. Projekt rozhodně hodný následování!

Přehrát vše

Související