15. 7. 2008
Snímky Děti noci a Karamazovi, koprodukční filmy České televize, získaly na 43. ročníku MFF Karlovy Vary čtyři ocenění. Na letošním 43. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který probíhal od 4. do 12. července 2008, bodovaly koprodukční filmy České televize. Snímky Děti noci a Karamazovi získaly celkem čtyři ocenění. Oba tituly byly zařazeny do hlavní soutěže festivalu. Film režisérky Michaely Pavlátové Děti noci přinesl představitelům obou hlavních rolí křišťálový glóbus za nejlepší herecké výkony – v kategorii žen Marthě Issové a v kategorii mužů Jiřímu Mádlovi. Karamazovi, snímek režiséra Petra Zelenky, obdržel zvláštní uznání festivalu a získal i cenu mezinárodní filmové kritiky (FIPRESCI). Česká televize gratuluje oceněným hercům i režisérům úspěšných filmů a děkuje za jejich přínos kvalitní filmové tvorbě, kterou televize veřejné služby dlouhodobě podporuje, mimo jiné formou koprodukční spolupráce. Ladislav Šticha Tiskový mluvčí ČT
16. 9. 2010
Poodhrnout roušku tajemství se vám možná podaří v neděli 19. 9. při sledování Jakubiskova výpravného historického filmu Bathory. Tento koprodukční film České televize, oceněný Českým lvem, uvádí ČT1 v televizní premiéře od 20:00.
16. 9. 2010
První český celovečerní 3D animovaný film Jana Tománka Kozí příběh – Pověsti staré Prahy získal hlavní cenu za nejlepší celovečerní animovaný film pro mládež na mezinárodním dětském festivalu NUEVA MIRADA v Buenos Aires.
13. 9. 2010
ČT1 se Zázraky přírody dominovala sobotnímu večeru – na letošní páté vydání se díval v průměru 1 milion 7 tisíc diváků včetně dětí. Nedělní trojnásobný držitel Českého lva, distribuční film České televize Hlídač č. 47 přilákal k televizním obrazovkám téměř 900 tisíc dospělých diváků.
8. 9. 2010
Distribuční film České televize, oceněný doma a v zahraničí, režiséra Filipa Renče uvede v televizní premiéře ČT1 v neděli 12. září od 20:00 hodin.
6. 9. 2010
Na 1. díl druhé řady retro seriálu Vyprávěj se díval 1 milion 154 tisíc diváků včetně dětí a stal se tak nejsledovanějším pořadem České televize v uplynulém týdnu. Všechnopárty si nenechal ujít každý třetí dospělý v danou dobu u televizoru, což představovalo 1 milion 62 tisíc. V těžké konkurenci přilákal Gympl k obrazovkám 938 tisíc diváků včetně dětí.
1. 9. 2010
Televizní premiéru filmu režiséra Tomáše Vorla o studentech, učitelích, rodičích a graffiti uvádí ČT1 v neděli 5. září od 20:00 hodin.
Koprodukční snímek České televize a VOREL FILM je hořkou komedií o studentech gymnázia, kteří po nocích malují ilegální graffiti. Odkrývá spor svobody a konformity, konflikt mezi školou, která je často vzdálená realitě, a žáky, kteří se na podobě světa chtějí bezprostředně podílet.
31. 8. 2010
23. 8. 2010
13. 7. 2010
12. 7. 2010