7. 11. 2013
Koprodukční dětský film Modrý tygr vstoupil podle údajů distribuční společnosti Farbfilm Verleih do německých kin s velkým zájmem diváků a místní kritiky.
Od 31. října je film uváděn s původním německým dabingem a píše se o něm v superlativech. „Konečně dětský filmů od sousedů“ je podle německé kritiky vnímán jako pokračovatel tradiční české kinematografie pro děti, která se na delší dobu s novinkami odmlčela. Oceňovaná je zejména poetika a fantazie příběhu, jenž kombinuje hraný film s animací. Modrý tygr byl dokonce vybrán do školního programu Visionkino, který doporučuje pedagogům filmy ke školním projekcím.
Předpokladem pro možnou německou distribuci byla spolupráce s německým koproducentem, společností Blinkerfilm. Rozhodnutí německého distributora uvést film v kinech přišlo však až na základě pozitivních ohlasů u publika na několika německých regionálních přehlídkách dětských filmů. Pomohl i výběr na mezinárodní festival v Mnichově a první kladné recenze v zahraničních médiích. Modrý tygr získal dosud několik ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Zahraniční premiéru měl na prestižním dětském festivalu v Torontu, na festivalu v Chicagu se dostal do tzv. Oficiálního výběru, diváckou cenu získal i na mezinárodním dětském festivalu v norském městě Kristiansand a hlavní cenu si tvůrci odvezli z festivalu pro děti v Bukurešti. Zároveň je prodáván prostřednictvím dánské společnosti Level K do televizí po celém světě.
Film Modrý tygr, který vznikl i v koprodukci s Českou televizí a UPP, vypráví příběh dvou kamarádů Johanky a Matyáše a trochu zapomenuté kouzelné botanické zahrady uprostřed města. Kromě dětských herců Lindy Votrubové a Jakuba Wunsche v něm hrají například Bára Hrzánová a Jan Hartl. V českých kinech vidělo Modrého tygra více než 100 000 diváků. Modrý tygr získal také Zvláštní cenu poroty na dětském filmovém festivalu ve Zlíně.
Pro režiséra filmu Petra Oukropce, jenž filmem Modrý tygr debutoval, je mezinárodní úspěch v Německu a na festivalech, obrovským kreditem pro jeho další režijní projekty. Výtečné ohlasy na Modrého tygra přicházejí vedle Německa, kde tvůrci oživil tradici oblíbených českých filmů pro děti, i ze Švýcarska. Petr Oukropec je v České republice známý především jako producent společnosti Negativ, který nechal vzniknout těm nejlepším českým filmům od Návratu idiota přes Štěstí po Aloise Nebela.
Trailer německé verze:
www.youtube.com/watch?v=o1NKgoxO9b8
7. 1. 2014
Dvě nominace na Ceny české filmové kritiky získal koprodukční dokument České televize Show! Snímek o zákulisí tuzemského zábavního průmyslu byl nominován v kategorii Nejlepší dokumentární film a režisér Bohdan Bláhovec na cenu RWE pro objev roku.
3. 1. 2014
Film scenáristky a režisérky Karin Babinské Křídla Vánoc, který byl uveden do kin 14. listopadu, přivítá o tomto víkendu svého čtvrtmiliontého diváka. Tím se tato dramatická komedie s Richardem Krajčem a Vicou Kerekes v hlavních rolích zařadí k divácky nejúspěšnějším českým snímkům posledních let.
25. 11. 2013
Zlatý Atlas, hlavní cenu mezinárodního festivalu Arras Film Festival ve Francii, udělili porotci snímku Zázrak režiséra Juraje Lehotského. Prestižní ocenění získal tento koprodukční snímek České televize jen pár dnů poté, co si hlavní představitelka Michaela Bendulová odnesla cenu za nejlepší ženský herecký výkon z mezinárodního filmového festivalu v německém Cottbusu.
15. 11. 2013
Michaela Bendulová, která ztvárnila hlavní představitelku v koprodukčním filmu České televize Zázrak, získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na 23. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cottbusu v Německu.
7. 11. 2013
Koprodukční dětský film Modrý tygr vstoupil podle údajů distribuční společnosti Farbfilm Verleih do německých kin s velkým zájmem diváků a místní kritiky.
7. 11. 2013
Dvě ocenění na 56. ročníku mezinárodního filmového festivalu DOK v německém Lipsku a zvláštní uznání na jihlavském festivalu dokumentárních filmů v kategorii zahraničních dokumentů získal v uplynulých několika dnech koprodukční snímek České televize Kauza Cervanová. Film, na jehož vzniku se podíleli čeští a slovenští filmaři, natočil uznávaný slovenský režisér Robert Kirchhoff.
29. 10. 2013
Pořady České televize uspěly na konci října hned na dvou prestižních festivalech. Dvě ocenění v kategorii hrané tvorby si z Mezinárodního televizního festivalu v Černé Hoře odnesl seriál Cirkus Bukowsky. A tři dokumenty České televize byly tento víkend oceněny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji. hlava 2013.
22. 10. 2013
27. 9. 2013
Česká televize uvede na Mezinárodní den seniorů 1. října televizní premiéru dokumentárního snímku Šmejdi režisérky Silvie Dymákové. Film, který odhaluje nátlakové praktiky pořadatelů předváděcích akcí, se stal nejsledovanějším dokumentem roku a vzápětí po své premiéře vyvolal silné reakce na straně veřejnosti, státu, a dokonce i Evropské unie. Česká televize, která jej nyní nabídne na prvním programu a v hlavním vysílacím čase, pro diváky připravuje také pokračování s názvem „Fenomén Šmejdi“.
25. 9. 2013
Čtyři koprodukční filmy České televize získaly nominaci na 29. ročníku Mezinárodního filmového festivalu ve Varšavě. Do soutěže hraných filmů byl vybrán snímek Jako nikdy, do kategorie dokumentů snímky Kauza Cervanová a Návraty Agnieszky H. a v sekci krátkých filmů je nominován hraný snímek Strach.