iVysílání

Proč některé pořady nejsou dostupné pro sledování online?

Dostupnost pro přehrávání na internetu je daná licenčními podmínkami ve smlouvě mezi Českou televizí a majitelem práv k pořadu. 

Existuje více typů licenčních podmínek: 

  • Pořad lze přehrávat neomezeně. Pořady je tedy možné sledovat po neomezeně dlouhou dobu. Tuto možnost zajišťuje ČT v současné době u většiny pořadů, které sama vyrábí, poptává nebo koprodukuje.

  • Pořad je přehratelný pouze po určitou dobu po odvysílání v televizní (on-air) vysílání. To znamená, že pořad je přehratelný na internetu pouze např. 7 dní od okamžiku, kdy byl odvysílán v televizi. Toto omezení se dotýká zejména akvizičních pořadů, ale také například českotelevizního obsahu, který byl vyroben před rokem 2005.

  • Pořad je přehratelný pouze v určitém časovém intervalu. To znamená, že pořad je přehratelný např. od 1. 1. 2021,13:00, do 31. 1. 2021,13:00. 

  • Pořad je přehratelný pouze souběžně s on-air vysíláním (tzv. simulcast). To znamená, že pořad je na internetu možné sledovat pouze ve chvíli, kdy se zároveň vysílá v televizi, a dále 3 hodiny po odvysílání (v přehrávači je možné se posunout 3 hodiny do minulosti pomocí funkce Zpět v čase). 

  • Pořad je přehratelný pouze na určitém zařízení. To znamená např. pouze na počítači, a nikoli v mobilním telefonu. 

Abychom vám usnadnili orientaci v této nelehké problematice, zobrazujeme u každého časově omezeného videa informaci, od kdy nebo do kdy bude video přehratelné, a případně upozornění, že v danou chvíli přehratelné není. Informace se zobrazuje na kartě videa a v přehrávači na místě tlačítka “přehrát”. 

Může se stát, že sledujete video, kterému v době sledování tzv. skončí licence (např. licence končí ve 13:00 a vy začnete sledovat hodinové video ve 12:30). Pokud sledování nijak nepřerušíte, mělo by být možné přehrát video do konce. Video můžete zapauzovat, avšak pokud přehrávač vypnete, znovu načtete stránku, zavřete okno prohlížeče nebo se vám uspí počítač, video pak již nepůjde přehrát.


Chci se zeptat

Povinné údaje