Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

13. 5. 2015

Déčko obhajuje světového „Oscara“ za televizní kampaň. Zlato z evropských cen již má.

Dětský kanál ČT :D obhajuje zisk „Oscara“ z nejprestižnější světové profesní soutěže Promax BDA Global Excellence Awards. V mezinárodním klání v oblasti televizní promotion a grafiky tentokráte uspělo originální propojení marketingové podpory loňské prázdninové soutěže Zachraňte duhu. Již v březnu získala Česká televize v evropské odnoži těchto cen zlato za kampaň podporující webovou platformu soutěže.

Stejně jako loni, kdy ČT :D uspělo na Promax BDA Global Excellence Awards v kategorie On-air llustration za krátké klipy ukončující večer program pro děti, tak i v druhém roce svého vysílání má Déčko v této světové soutěži želízko v ohni. Nominace soutěže Zachraňte duhu v kategorii Children’s program campaign using multiple media je dalším oceněním pro tento ojedinělý multimediální projekt, do kterého se aktivně zapojilo více než čtyřicet tisíc malých diváků. Hra na bázi geocachingu, založená na fiktivním příběhu o zlém Černobílovi kradoucím z Déčka barvy, podpořila zájem dětí o kulturně či historicky významné lokality v České republice a o přírodu.

„Je fantastické, kolik rodin se loni v létě zapojilo do soutěže Zachraňte duhu. Jsme samozřejmě hrdí na ocenění, která tento projekt získává na mezinárodním poli, ještě o něco větší radostí je ale vidět, že se nám díky úzké spolupráci s týmem Nových médií i celého ČT :D podařilo zvednout děti ze židlí a celé prázdniny je bavit při pátrání po zloduchovi Černobílovi,” říká ředitelka marketingu České televize Denisa Kollárová. Výsledky Promax BDA Promotion, Marketing and Design Global Excellence Awards 2015, které se letos konají v americkém městě Los Angeles, budou známy 11. června.

Divácký úspěch soutěže Zachraňte duhu dokazuje i skutečnost, že se postava Černobíla, která byla původně vytvořena jen pro potřeby projektu, etablovala na televizní obrazovce nastálo. V pořadu s názvem Černobílo vystupuje tento zloduch v roli glosátora a svou svéráznou, černobílou optikou komentuje pořady na Déčku, ale i aktuální dění ve světě. Černobílo vysílá ČT :D každou neděli od 19:57, tedy v čase, kdy dětský program přechází do vysílání ČT art. Pořad je k dispozici také na webových stránkách: http://decko.ceskatelevize.cz/cernobilo.

Tiskové oddělení České televize

Přílohy

Duhové schránky (383 kB)

Černobíl (43 kB)

Další zprávy

27. 7. 2015Janákova Rybička se v Itálii stala nejlepším krátkým filmem pro děti
1. 7. 2015Děti budou o prázdninách studovat na institutu věd. Projekt už ocenili i v Německu.
12. 6. 2015Déčko sbírá Oscary. Multimediální soutěž Zachraňte duhu získala zlato na světovém Promaxu.
27. 5. 2015Večerníček ve Zlíně otevře své kino. Výběr festivalových animáků bude i na webu Déčka.
13. 5. 2015Déčko obhajuje světového „Oscara“ za televizní kampaň. Zlato z evropských cen již má.
14. 4. 2015Velká výstava, Krakonoš v HD, nové večerníčky i projekce po celé republice. Večerníček je na obrazovce 50 let.
5. 3. 2015Večerníček má novou galerii. Provází v ní Miroslav Táborský.
3. 3. 2015Ostravský víkend ve znamení knih
22. 1. 2015Na obrazovku se vrací AZ-kvíz Junior. Děti mohou prokázat své znalosti každou neděli na Déčku.
17. 12. 2014Česká televize odvysílá unikátní historické večerníčky. V digitalizované podobě.

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)