Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

3. 3. 2015

Ostravský víkend ve znamení knih

Bludišťáci, wifiňáci, templáři i draci na knižním veletrhu

Česká televize se jako vystavovatel zúčastní letošního 5. ročníku Ostravského knižního veletrhu. V Pavilonu A na výstavišti Černá louka je pro knížky vyhrazen prodloužený víkend od 6. do 8. března 2015. Na stánku, který nelze přehlédnout, nabídne ČT návštěvníkům veletrhu nejúspěšnější knihy ze své produkce, vedle toho také DVD, drobné dárkové předměty a hračky, vše s atraktivní veletržní slevou. V rámci svého doprovodného programu pozveme návštěvníky na autogramiády a besedy se zajímavými osobnostmi.

Nejvíce zastoupeny budou akce k dětským titulům. Velký zájem určitě přitáhne výtvarná dílna Kláry Smolíkové ke knize Vynálezce Alva. Medvědí cestopis ve formě obrázkového leporela představí oblíbený Václav Chaloupek. Beseda s ním a následná autogramiáda představí knížku nazvanou Méďové na cestách. Roman Pastorek připravil pro zvídavé děti soutěž ve znalostech, postřehu a dovednostech  Bludišťáci. I k dalšímu hravému pořadu z Déčka vyšla stejnojmenná knížka - Wifina se na Černé louce představí i se třemi wifiňáky, které děti z obrazovek už velmi dobře znají. Kulinářské inspirace i poučení o zdravých potravinách nabízí dětská kuchařka Draci v hrnci, na veletrhu ji společně s Oskarem představí autorky Kamila Teslíková a Jana Strýčková.

Dospělé publikum a zejména milovníky záhad či dávné historie bezpochyby zaujme Příběh templářů 2 autorů Bohumila Vurma a Zuzany Foffové. I s nimi se návštěvníci veletrhu mohou setkat na besedě s autogramiádou. A kdo už vařil podle Herbáře, jistě uvítá dobré tipy na celoroční zdravý jídelníček od Kateřiny Winterové a Lindy Rybové z jejich knihy Vaříme podle Herbáře č. 2.

V tomto týdnu od úterý do pátku budou někteří z těchto autorů hosty Dobrého rána vysílaného z Ostravy. Informace přinesou i Události v regionech.

Jolanda Pilařová, TS Ostrava

Další zprávy

27. 7. 2015Janákova Rybička se v Itálii stala nejlepším krátkým filmem pro děti
1. 7. 2015Děti budou o prázdninách studovat na institutu věd. Projekt už ocenili i v Německu.
12. 6. 2015Déčko sbírá Oscary. Multimediální soutěž Zachraňte duhu získala zlato na světovém Promaxu.
27. 5. 2015Večerníček ve Zlíně otevře své kino. Výběr festivalových animáků bude i na webu Déčka.
13. 5. 2015Déčko obhajuje světového „Oscara“ za televizní kampaň. Zlato z evropských cen již má.
14. 4. 2015Velká výstava, Krakonoš v HD, nové večerníčky i projekce po celé republice. Večerníček je na obrazovce 50 let.
5. 3. 2015Večerníček má novou galerii. Provází v ní Miroslav Táborský.
3. 3. 2015Ostravský víkend ve znamení knih
22. 1. 2015Na obrazovku se vrací AZ-kvíz Junior. Děti mohou prokázat své znalosti každou neděli na Déčku.
17. 12. 2014Česká televize odvysílá unikátní historické večerníčky. V digitalizované podobě.

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)