Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

21. 11. 2014

Studentské animace Ezopových bajek v podání Tomáše Töpfera ozdobí advent na Déčku

Cyklus dvaceti animovaných pohádek, pověstí a bajek, které několik měsíců kreslili a animovali studenti písecké Filmové akademie Miroslava Ondříčka, budou celý prosinec doprovázet desetiminutový cyklus Čtení do ouška na ČT :D. Podařený výsledek doposud nejrozsáhlejší spolupráce s posluchači FAMO si tak vychutnají především děti.

„Jsem rád, že Česká televize podporuje a oživuje koprodukční spolupráci s filmovými školami, neboť jejich tvůrčí a nápadité projekty do jejího vysílání bezpochyby patří,“ řekl ředitel dětské televize ČT :D Petr Koliha a dodal: „Cyklus dvaceti animovaných příběhů, které fantazijním způsobem rozvíjejí atmosféru čtených pohádek, je zdárným příkladem doposud nejrozsáhlejší spolupráce se studenty Filmové akademie Miroslava Ondříčka.“.

Čtení do ouška přinese klasické pohádky Boženy Němcové O princezně se zlatou hvězdou na čele, Sůl nad zlato a Čertův švagr, ale i staré pověsti Lužických Srbů plné vodníků, skřítků, čarodějů a rytířů nebo zvířecí bajky, které kdysi vyprávěl ve starém Řecku moudrý Ezop. Poslední týden letošního roku pak čeká na děti překvapení v podobě starých, dnes už téměř neznámých pohádek Josefa Wenziga, které pokud jde o humor a fantazii těm moderním směle konkurují. Prosincového Čtení do ouška se ujala Jitka Molavcová, Tomáš Töpfer, Lucie Štěpánková a Martin Stránský.

Spolupráce s posluchači FAMO byla pro nás nesmírně příjemná, protože jsou nejen talentovaní, ale i vnímaví a ovládají svoje řemeslo,“ řekl kreativní producent Tvůrčí producentské skupiny divadelní tvorby Ondřej Šrámek a doplňuje: „Studenti naopak získali zajímavou zkušenost s prací s přesným zadáním pro konkrétní pořad, který jde do vysílání. To, jak moc se jim práce povedla, uvidí již brzy diváci Déčka.“.

Každý týden adventu přinese jiný typ pohádek a představí zcela odlišné výtvarné zpracování. Jedno je však všem příběhům společné. Vtip, fantazie a profesionalita, se kterou je studenti animace zpracovali.

Staré pověsti Lužických Srbů čte: Jitka Molavcová, výtvarník: Karolína Čížková, animace: Jan Neděla

Ezopovy bajky čte: Tomáš Töpfer, výtvarník: Jakub Dvořák, animace: Jakub Dvořák, Ondřej Pacák a Kristián Popivčák

Pohádky Boženy Němcové čte: Lucie Štěpánková, kresby a animace: Jaroslav Klimeš, Jakub Šikula, Polina Kazakova, Yia-Wei Huang a Vítězslav a Viktor Urešovi

Pohádky Josefa Wenziga čte: Martin Stránský, kresby a animace: Jaroslav Klimeš, Polina Kazakova, Jakub Šikula, Yia-Wei Huang, Vítězslav a Viktor Urešovi.

Přílohy

Ezopovy Bajky (836 kB)

Pohádky Boženy Němcové (1116 kB)

Pohádky Lužických Srbů (837 kB)

Pohádky J.Wenziga (2746 kB)

Další zprávy

27. 7. 2015Janákova Rybička se v Itálii stala nejlepším krátkým filmem pro děti
1. 7. 2015Děti budou o prázdninách studovat na institutu věd. Projekt už ocenili i v Německu.
12. 6. 2015Déčko sbírá Oscary. Multimediální soutěž Zachraňte duhu získala zlato na světovém Promaxu.
27. 5. 2015Večerníček ve Zlíně otevře své kino. Výběr festivalových animáků bude i na webu Déčka.
13. 5. 2015Déčko obhajuje světového „Oscara“ za televizní kampaň. Zlato z evropských cen již má.
14. 4. 2015Velká výstava, Krakonoš v HD, nové večerníčky i projekce po celé republice. Večerníček je na obrazovce 50 let.
5. 3. 2015Večerníček má novou galerii. Provází v ní Miroslav Táborský.
3. 3. 2015Ostravský víkend ve znamení knih
22. 1. 2015Na obrazovku se vrací AZ-kvíz Junior. Děti mohou prokázat své znalosti každou neděli na Déčku.
17. 12. 2014Česká televize odvysílá unikátní historické večerníčky. V digitalizované podobě.

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)