Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

13. 6. 2014

Ovečky z Déčka slaví světové zlato

Grafika dětského kanálu ČT :D slaví světový úspěch. České designérské studio Loom on the moon a grafický tým dětského kanálu si ze soutěže Promax v New Yorku odváží zlaté ocenění. V kategorii On-air illustration za večerní znělku ukončující dětský program.

Zlato v nejuznávanější profesní soutěži v oblasti kreativity v médiích získalo Déčko v kategorii On-air illustration za identy ukončující večerní program, ve kterých účinkují ovečky upletené z duhové vlny. První místo si odváží studio Loom on the Moon společně s grafiky dětského programu ČT :D. Autory konceptu jsou výtvarníci studia Daniel Špaček a Martin Hejl. Na základě jejich výtvarného konceptu pak vznikla přímo v České televizi série identifikačních znělek. Nejedná se přitom o první ocenění grafické výbavy dětského kanálu. Letos koncem března získalo Déčko stříbro v kategorii Nejlepší on-air identová kampaň vyrobená in-house na evropských cenách Promax udělovaných v Londýně. 

„Když práci celého týmu Déčka ocenila evropská porota, už to byla obrovská výhra, v konkurenci desítek dalších skvělých prací. Světové zlato z Promaxu je nejvyšší metou, které je možné v naší části televizní práce dosáhnout. Velký dík tedy patří nejen výtvarníkovi Danovi Špačkovi, autorovi hudby Déčka Tadeáši Věrčákovi, ale také internímu týmu grafiky a selfpromotion České televize. Bez nich by se duhové ovečky nemohly každý večer loučit s diváky Déčka. Dvouminutová závěrečná znělka stanice je po necelém roce vysílání již téměř kultovní chvilkou a těší nás, že jej oceňují nejen děti a jejich rodiče v ČR, ale i špičky oboru televizní grafiky a selfpromotion v Evropě i ve světě,“ hodnotí vedoucí self promotion a grafiky České televize Denisa Kollárová.

V soutěži uspělo rovněž české studio Oficina, které se mimo jiné podílelo na grafice kanálu ČT art.

Vítěznou znělku je možné zhlédnout zde.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy

ovečky z Déčka (116 kB)

Další zprávy

1. 12. 2014Adventní kalendář pro celou rodinu. I spolužáky.
21. 11. 2014Studentské animace Ezopových bajek v podání Tomáše Töpfera ozdobí advent na Déčku
1. 10. 2014Děti stále více využívají vlastní televizní zpravodajství
18. 9. 2014Česká tvorba pro děti má velkou šanci uspět i ve světě
10. 9. 2014Děti Déčku
1. 9. 2014První rok Déčka oživil v Česku původní dětskou tvorbu
19. 8. 2014Česká televize dodá barvu všem příběhům o Křemílkovi a Vochomůrkovi
14. 8. 2014Tisíce dětí v České republice objevují památky a bojují proti černobílému Večerníčku
7. 8. 2014Déčko už sleduje téměř každé čtvrté dítě
30. 6. 2014Černobíl krade z Déčka barvy. O prázdninách tak uvede černobílé seriály i Večerníček.

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)