Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

18. 2. 2014

Faktor U

Na ČT :D už ve čtvrtek 20.2. začíná nový pořad

Když se rozhlédnete po městských parcích, betonových sídlištích, pěších zónách nebo jiných místech, nemohou uniknout vaší pozornosti – kluci a holky, kteří se pohybují prostorem, skáčou po zídkách, omračují kolemjdoucí svými salty, jezdí na různých prknech s kolečky, mají svébytnou módu, slovník a hudební idoly. V krevním oběhu jim pulsuje neklid, touha vyniknout, vyzkoušet něco, čím se významně předvedou mezi svými vrstevníky a hlavně výrazně odliší od předchozí generace. Patří to k jejich dospívání i k současnému životnímu stylu.

Faktor U, nový český pořad o hvězdách ulice, které to dotáhly až na vrchol, vyrobila Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové.  Připravili Marcel Nevín, Jakub Fabian, Petr Kožušník, Zbyněk Vičar, Petra Matušková, Marie Kortanová a další. Třináct dílů, které začínáme vysílat od 20. února na ČT :D, sledujte vždy ve čtvrtek v 15:15 nebo v neděli v 16:50 hodin.

Kreativní producentka Kateřina Ondřejková nám k novému pořadu řekla: „Před vysíláním jsem napjatá, jestli si diváci, pro které je tento nový pořad o streetových a dalších adrenalinových disciplínách, jako je wakeboard, freeskiing nebo třeba akrobatické lyžování, určen, budou myslet, že  Faktor U je cool, jako si myslíme my, kteří jsme jej připravovali. Rozhodně ale nabízíme skvělého moderátora en.dru a celou plejádu hvězd z ulice.“ 

Názvy jako biketrial, parkour, streetdance, slackline, footbag, longboarding aj. Pro někoho zabíjení času, pro více než polovinu českých dětí ve věku 10-12 let životní styl. Každá z těchto aktivit má svoje hvězdy. Oslovili jsme ty, kteří se vypracovali a stali se respektovanými autoritami, aby svým mladším kamarádům a dětem u televizních obrazovek poradili, jak na to. 

Průvodce pořadem je Ondřej Havlík známý také jako en.dru. Tento náš nejlepší beatboxer je uznávaným umělcem svého oboru, mezi mladšími televizními diváky je znám z pořadu Za školou nebo Vertical, věkově neomezené publikum jej vidělo v talk show Na stojáka i na jiných scénách. Ondřej si společně s dalšími adepty vyzkouší všechny disciplíny, vede rozhovory s mistry svého oboru a vysvětluje základní pojmy. 

Na každém sídlišti, v každém městě, ale i v menších obcích, se pohybují party mladých skejťáků, sprejerů, bikerů…Nový lifestylový pořad Faktor U vyrazil mezi ně s těmi, kteří to dotáhli z "ulice" až na vrchol. Dovíme se od nich, čím je právě jejich disciplína oslovila, jak se dostali až na vrchol, kolik tomu museli obětovat a jestli to stojí za to. 

Faktor U je inspirací pro všechny, kteří se chtějí bavit po svém a po svém taky využít možnosti, jaké jim nabízí místo, v němž žijí. Tvůrci Faktoru U věří, že přicházejí s nabídkou, která vás nakopne k pohybu a vlastní originální aktivitě. Stačí jen vstát z křesla nebo od počítače a zapracovat na vlastní kondici. 

Spolu s premiérou bude spuštěna interaktivní webová stránka www.decko.cz/faktor-u 

Jolanda Pilařová, TS Ostrava

Další zprávy

14. 4. 2014Novinky v nabídce HbbTV České televize myslí i na děti
26. 3. 2014Déčko si odváží stříbro z kreativní soutěže PromaxBDA Awards
6. 3. 2014Grafika nových kanálů České televize zaujala české i evropské poroty
19. 2. 2014Faktor U: Nový pořad na Déčku ukáže dětem kouzlo beatboxu nebo longboardingu
18. 2. 2014Faktor U
10. 2. 2014Proč je heslo tajné? Česká televize podpoří Den bezpečnějšího internetu
6. 2. 2014Krysáci i Anděl páně. Česká tvorba pro děti je úspěšná v zahraničí. ČT ji podpoří na Berlinale.
5. 2. 2014Déčko je nejsledovanější dětskou televizí v Evropě
30. 1. 2014Olympijské zpravodajství přímo pro děti. A navíc dětský program v Olympijském parku.
17. 12. 2013První Vánoce na Déčku se Špačkovými v síti času

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)