Cestujte s Českou televizí

Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

13. 8. 2020

Pustevny, Valašsko, frgály… Česká televize se přihlásí z Rožnova pod Radhoštěm

Zpravodajské letní putování ČT po atraktivních turistických destinacích Čech, Moravy a Slezska pokračuje. V pátek 14. srpna 2020 štáby vyrazí do Zlínského kraje. Živě se přihlásí z Rožnova pod Radhoštěm, ale i z dalších míst.

Projekt Českem tam a zpět podporuje domácí cestovní ruch a představuje konkrétní regiony. Diváci zpravodajské ČT24 se tentokrát podívají nejen do samotného Rožnova pod Radhoštěm, ale také do Kroměříže, Velkých Karlovic, k Baťově kanálu nebo na Pustevny. Vysílání začíná před devátou hodinou ranní a potrvá prakticky celý den. Z Rožnova se přihlásí i Události v regionech v 18:00 a živý vstup nebude chybět ani v hlavní zpravodajské relaci Události na ČT1. Na přípravě i samotném vysílání se výrazně podílí redakce zpravodajství Televizního studia Brno.

Celý den se v reportážích i vstupech diváci setkají se zajímavými hosty. Spolu s redaktory a moderátory nahlédnou do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm, seznámí se s tradicí výroby valašských frgálů, dozví se, jak si s dopady pandemie poradili v největších moravských lázních v Luhačovicích nebo v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. A nebylo by to zpravodajství, aby si nevšimlo i aktuální situace mezi divadelníky, památkáři, pořadateli zlínského festivalu pro děti a mládež nebo zdravotníky. Přímo

v Rožnově pod Radhoštěm, u vstupu do Valašského muzea v přírodě, je připravené nejen hlavní zpravodajské studio, ale i celodenní doprovodný program pro děti i dospělé. Návštěvníci se mohou zúčastnit tanečního workshopu s účastníky StarDance Natálií Otáhalovou a Janem Onderem, setkat se skokanem na lyžích Janem Mazochem, cukrářem Josefem Maršálkem a vítězkou pořadu Peče celá země Petrou Burianovou. Odvážnější si mohou vyzkoušet zábavné a vzdělávací pokusy nebo si zahrát AZ-kvíz s moderátorem této populární televizní soutěže Alešem Zbořilem. Na závěr v 17 hodin zahraje David Stypka & Bandjeez.

Českem tam a zpět již zavítalo například do Karlových Varů, Českého Krumlova, Mikulova nebo na Ještěd. Do konce srpna se ještě vypraví do Litomyšle a Telče. Více na webu České televize.

30. 11. 2020Česká televize uvede premiéru filmu o Woody Vašulkovi
19. 11. 2020Boží mládí s Veronikou, Ondrou a Vladimírem
13. 11. 2020Cyklus Tajná historie odkrývá sexuální dějiny českých zemí
6. 11. 2020Opravdu jsem to já, říká o novém dokumentu ČT Michal Prokop
3. 11. 2020ČT art uvede hudební dokument Dunaj vědomí
13. 8. 2020Pustevny, Valašsko, frgály… Česká televize se přihlásí z Rožnova pod Radhoštěm
10. 8. 2020Zemřela Věra Mikulášková
30. 7. 2020Česká televize vyjíždí za diváky do regionů. Tento pátek zavítá do Mikulova
11. 5. 2020Myšák Anymaus naučí děti animovat
28. 4. 2020Pohybovky Pavla Kříže

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (34)