Stačí jen přivonět a svět se změní. Komediální sci-fi seriál pro celou rodinu (1983). Hrají: P. Nárožný, I. Janžurová, V. Menšík, Z. Hadrbolcová, I. Andrlová, I. Vyskočil, J. Sovák, L. Bech, A. Kala, Ž. Fuchsová, J. Kreidl a další. Scénář M. Macourek. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Originální sci-fi seriál o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech, z pera Miloše Macourka (od jehož úmrtí 30. 9. uplyne 15 let) a v režii Václava Vorlíčka (letošního laureáta Ceny prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii).

Holič Blecha (P. Nárožný) se nechce svého výsadního postavení ve městě vzdát. Zoufale se snaží udržet zdání, že se nic nestalo. Oskara (J. Kreidl) drží v pozadí a sám dokončí jeho bláznivý preparát na zdokonalení lidského čichu. Podivné vedlejší účinky tablet vyvolají podezření švédských expertů, kteří je ochutnali. Zoufalý Blecha ví, že ztracené renomé mu může vrátit jen Modrý kámen a inzeruje, že jej koupí. Profesor Langmajer (J. Sovák) si inzerát přečte a zjistí, že podobný kámen má ve své sbírce. Je to tedy on, kdo se naposledy dostává na Planetu květin a tam si přivoní ke květině věčného mládí. Vrací se zpět jako malý, bezstarostný chlapec, raduje se ze své nové podoby a Čestmír (L. Bech) se postará o to, aby ho jeho rodiče adoptovali. Modrý kámen navždy zmizel z našeho světa, na Planetu květin už se nikdo nepodívá. Ostatně, kouzelné květiny splnily svůj pozemský úkol. Podvodníky vytrestaly a poctiví lidé je k ničemu nepotřebují. Ale přece jen jedna květina tu Čestmírovi a dětem zůstala – květina létání. Jako odměna za jejich statečnost a také proto, že létat je tak krásné!

Stopáž46 minut
Rok výroby 1983
 ST 4:3