Stačí jen přivonět a svět se změní. Komediální sci-fi seriál pro celou rodinu (1983). Hrají: P. Nárožný, I. Janžurová, V. Menšík, Z. Hadrbolcová, I. Andrlová, I. Vyskočil, J. Sovák, L. Bech, A. Kala, Ž. Fuchsová, J. Kreidl a další. Scénář M. Macourek. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Originální sci-fi seriál o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech, z pera Miloše Macourka (od jehož úmrtí 30. 9. uplyne 15 let) a v režii Václava Vorlíčka (letošního laureáta Ceny prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii).

Doma u Blechů vykvetla květina dobra. Blechovi v euforii rozdají půlku bytu, ale když jejich syn Oskar (J. Kreidl) zjistí, že přišel o své věci, v návalu vzteku vyhodí květinu dobra na smetiště. Najde ji Čestmír (L. Bech) s Davidem a odnesou ji do školy. Jen si k ní učitelka Klepáčová (J. Bohdalová) přivoní, zapomene na zkoušení a slibuje dětem dva roky prázdnin. Škola je plná veselí a dobré nálady. Zcela opačná atmosféra panuje v Ústavu. Místo kouzelných květin, které měly zachránit vědecké renomé profesora Langmajera (J. Sovák), vyrostla v květináčích obyčejná pažitka. Zuzanka (I. Andrlová) dostává výpověď. U Blechů vykvetla květina inteligence a přihlouplý Oskar rázem exceluje ve škole, kam právě zavítal japonský pedagog. Učitel Filip (I. Vyskočil), který Oskara doučoval, se na slávě malého Blechy docela rád přiživí. Vynese mu to pohrdání Zuzanky, Čestmíra, Davida i Barborky, kterým leží na srdci, jak usvědčit holiče Blechu (P. Nárožný) z krádeže květin.

Stopáž45 minut
Rok výroby 1983
 ST 4:3