Příliš pozdní hrdina

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dramatický příběh o válce a statečnosti, odehrávající se na Nových Hebridách. Americký film (1969). Hrají: M. Caine, C. Robertson, I. Bannen, H. Fonda, H. Andrews, D. Elliott a další. Scénář a režie Robert Aldrich

Kapitán americké armády v Tichomoří je nečekaně převelen k anglické jednotce na malém ostrůvku, aby přispěl k vyřešení válečného úkolu svou vynikající znalostí japonštiny. Po příchodu k pěší jednotce zjistí, že se z dosud poklidnějšího prostředí námořnictva rázem ocitl doslova na minovém poli, kde jde každou chvíli jen o záchranu vlastního života. Proti své vůli se společně se skupinkou několika mužů vydává neproniknutelnou džunglí, aby předali americkému letectvu důležitou zprávu. Při psychicky i fyzicky náročné akci mají také zlikvidovat vysílací stanici, kterou Japonci umístili v druhé části ostrova… Film natočil vynikající hollywoodský režisér Robert Aldrich, známý westerny Vera Cruz a Apač, gangsterkami Grissomova banda, Líbej mě k smrti, thrillerem Sladká Charlotte, anebo válečným snímky Tucet špinavců, Útok!. V komorně laděném příběhu důmyslně zachytil atmosféru napětí, strachu uprostřed neznámého prostředí, zároveň – jak prozrazuje ironický název snímku – stejně přesvědčivě zpochybnil válečnou slávu i hrdinství.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
  • Jebediáš Springfield 29. 5. 2012 23:29

    Jemináčku

    samozřejmě, naštěstí je tu ještě sovětská produkce a její válečné filmy. Melancholický patos hrdinů z celin…

  • Marcela 29. 5. 2012 22:03

    Šmankote,

    to nejsou na světě žádný jiný dobrý filmy než americký?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Too Late the Hero – Stopáž: 128 minut – Rok výroby: 1969 – ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje