Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Obsah dílu

Reportáž: Brněnského podzemí

Reportáž: Brněnského podzemí

První část brněnského podzemí bude zpřístupněna v druhé polovině října - jde o Mincmistrovský sklep pod Novou radnicí, jehož součásti je historická expozice. Její autor a odborník na brněnské podzemí Aleš Svoboda nás provede těmito prostorami během dokončovacích prací i labyrintem pod Zelným trhem.

Kritická židle

Kritická židle

Podzemí pod kašnou Parnas na "Zelňáku" se bude týkat i kritická židle. Aktivista Matěj Hollan se vyjádří k projektu podzemních garáží, který je problematický z mnoha hledisek.

Rozhovor: Nová inscenace divadla Feste De. Emil Hácha (Já na Háchu, Hácha na mě)

Rozhovor: Nová inscenace divadla Feste De. Emil Hácha (Já na Háchu, Hácha na mě)

O nové inscenaci divadla Feste De. Emil Hácha (Já na Háchu, Hácha na mě) se budeme bavit s jejím spoluautorem Tomášem Kačerem. Tentokrát tvůrci kombinovali dokumentární divadlo s klasickými formami a experimentem, např. vedle sebe zazní monolog a antický chór. Tématem je posledních sedm let Háchova života a tázání po tragických postavách českých dějin.

Portrét:  Taneční skupina Oorphane

Portrét: Taneční skupina Oorphane

Brněnská (převážně) taneční skupina Oorphane se liší od podobných uskupení prolnutím s jinými obory, jako je videoart, a to v obou variantách: jako projekce k tanečnímu představení i jako výsledný produkt, jehož prvotní náplní je tanec. Její členové nejsou ani amatéři, ale ani profesionálové, jimž by byl tanec jedinou obživou. Tato konstelace činí z Oorphane platformu pro mezioborový experiment, průzkum technických i svých vlastních možností, prostor pro tvůrce na pomezí žánrů.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST