Mozartova opera oper o hříchu a zúčtování. Adam Plachetka v hlavní roli inscenace Mozartovy opery připravované pro Hudební festival Znojmo. Dále účinkují: R. Wiegold, K. Kněžíková, J. Šrejma Kačírková, L. Cafourková Ďuricová a další. Orchestr Czech Baroque Ensemble diriguje R. Válek. Televizní režie J. Kořínek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hudební festival Znojmo v roce 2016 oslavil mozartovský rok produkcí opery Don Giovanni. Osvědčený Czech Ensemble Baroque Orchestra pod taktovkou Romana Válka přizval vynikající sólisty – do hlavní role sólistu Vídeňské opery a Metropolitní opery v New Yorku Adama Plachetku, do role Komtura britského basistu Richarda Wiegolda, do ženských rolí Kateřinu Kněžíkovou a Janu Šrejmu Kačírkovou. Příležitost dostali i mladí pěvci – Lenka Cafourková Ďuricová, Boris Prýgl, Krystian Adam, Jiří M. Procházka. Inscenaci vytvořili mladí francouzští režiséři – Constance Larrieu a Didier Girauldon – kteří roku 2014 ve Znojmě nastudovali Rameauovu operu Platée. Jejich pojetí se snaží o nadčasovost v tom smyslu, že i bohatí a mocní dnešní doby mohou mít všechny ženy, které si zamanou. Jedním z hlavních prvků scény je kolotoč osvětlený lampami, který má představovat pekelné kolo Giovanniho svádění a rouhání i závrať lásky.

Televizní zpracování znojemské operní stagiony se snaží zachytit všechny složky inscenace – skvělé pěvecké a herecké výkony, originální scénografii, ale především sílu Mozartovy hudby.

Stopáž158 minut
Rok výroby 2016
 P HD
ŽánrHudba