Sama doma

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 39830  
Sdílet
| Poslat odkaz
Chat

Karel Fišer – Den otců

Záznam chatu ze čtvrtka 14. června 2012 během vysílání

m: Jaké budou letos akce ke dni otců v ČR?

Karel Fišer: Letos se uskuteční neformální happeningy u příležitosti Dne otců na několka místech Čescké republiky. Vedle Prahy a Ostravy proběhnou Tátafesty také např. v Bohunéně, Ústí nad Orlicí atd. Kompletní seznam míst a kompletní programy v daných místech najdete na webu www.tatafest.cz

Jiří: Dobrý den Den otců jsem zatím nikdy neslavil. Můžu s tímto "slavením" začít kdykoliv?

Karel Fišer: Já myslím, že můžete kdykoliv. A stejně tak si můžete zvolit formu, jak Den otců strávíte. Vzpomenete-li si na svého tatínka a třeba mu poděkujete nebo budete se svými dětmi apod.

ak: Nějaké odkazy zajímavé internetové ke Dni otců?

Karel Fišer: Oficiální web je www.tatafest.cz Informace najdete také na webových stránkách pořádajících organizací: Liga otevřených mužů - http://web.ilom.cz a Unie center pro rodinu a komunitu: http://www.uniecenter.cz/

ak: Kdo vymyslel Den otců a jak a od kdy se slaví v ČR

Karel Fišer: Den otců vznikl v USA, u jeho zrodu stála žena - Sonora Dodd Smart, která chtěla vzdát hold svému otci, který vychoval jí a její sourozence jako vdoves sám. Od roku 2007 se Den otců díky Lize otevřených mužů slaví také u nás v ČR formou neformálních happeningů s názvem Tátafest.

ak: Jak slavíte Den otců vy osobně?

Karel Fišer: Trávím ho se svými dvěma dětmi - dcerami. Letos se chystáme všichni na pražskou Parukářku na Tátafest, samozřejmě :-)

martina j.: zdravím tě z Kroměříže, Karle :-) Zrovna teď o víkendu jsme tady s Editou polemizovaly o tom, proč se jmenujete Liga "otevřených" otců. Čemu jste jako otevření :-) Tak když Tě vidím takhle naživo, zeptám se přímo tebe... Děkuji, Martina.

Karel Fišer: Ahoj Martino, taky tě zdravím a děkuju za otázku! Otevřenost je jedním ze 4 "O", která jsou 4 základními hodnotami LOMu. Odpovědnost Odvaha Originalita Otevřenost - tu chápeme jako schopnost být otevřený, mít své názory a přitom být schopen vést dialog.

m: Loni jsem začal slavit Den otců, popřál jsem otci a dal mu dar.

Karel Fišer: To je prima! Myslím si, že tátové si svůj svátek - a s ním poděkování a třeba i dárek - zaslouží.

ak: Je to i den nevlastních otců?

Karel Fišer: Myslím si, že je to den všech otců; vlastních, nevlastních, řádných i neřádných..

Tonda D.: Zdravím Vás, pane Karle. Jsem vděčný za Den otců. I když se se svým otcem od asi dvanácti let pravidelně nestýkám, toto je možnost jak něco společně podniknout nebo mu aspoň poděkovat. Četl jste knihu "Mužství" od S. Biddulpha, případně - mohl byste doporučit i jiné knihy? Děkuju.

Karel Fišer: Dobrý den, díky za váš dotaz. Je fajn slyšet, že tu příležitost využíváte. Kniha Mužství od S. Biddulpha patří mezi zásadní knihy tzv. mužského hnutí a mě osobně velmi inspirovala. Tipy na jiné knihy s mužskou tématikou najdete na webu Ligy otevřených mužů: http://www.web.ilom.cz/knihovna.html Osobně mohu doporučit např. Pozor, srdce muže! od J. Eldredge nebo R. Bly: Železný Jan Přeju dobré počtení.

Veronika: Nepracoval jste na Ujezdě v Capriciu?? Děkuju

Karel Fišer: Ano, za studií.. ;-)

eva: ráda bych se zeptala, zda by jste mi poradil, jak podporit u novopečeného trojnásobného tatínka radost ze svých potomků a nenechat se zavalit starostmi z práce a běžným provozem. díky.

Karel Fišer: Zkuste s ním promluvit o tom, co prožívá, co se v něm odehrává. Liga otevřených mužů nabízí celou škálu programů, kde muži mohou s ostatními sdílet, co prožívají. Nemusí to být nutně jen skupina, máme v nabídce řadu outdoorových programů jako Muži do skal, Muži na moře apod. Takové adrenalinové "vyvětrání" ve společnosti chlapů, kteří mají možná podobná témata či jsou v podobné životní situaci mohou hodně pomoci..

Stopáž: 88 minut – Rok výroby: 2012 – L  ZJ  HD
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketní soutěž

Na našem webu nebo přímo v pořadu vyhlašujeme každý den anketní otázku.

Dnešní otázka zní: Mají podle vás charitativní akce dostatečný smysl?

Napište nám svůj krátký příběh na adresu: anketa.sd@ceskatelevize.cz a vyhrajte!

Další díly ve vysílání
Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: