Sama doma

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 40022  
Sdílet
| Poslat odkaz
Chat

Karel Fišer – Den otců

Záznam chatu ze čtvrtka 14. června 2012 během vysílání

m: Jaké budou letos akce ke dni otců v ČR?

Karel Fišer: Letos se uskuteční neformální happeningy u příležitosti Dne otců na několka místech Čescké republiky. Vedle Prahy a Ostravy proběhnou Tátafesty také např. v Bohunéně, Ústí nad Orlicí atd. Kompletní seznam míst a kompletní programy v daných místech najdete na webu www.tatafest.cz

Jiří: Dobrý den Den otců jsem zatím nikdy neslavil. Můžu s tímto "slavením" začít kdykoliv?

Karel Fišer: Já myslím, že můžete kdykoliv. A stejně tak si můžete zvolit formu, jak Den otců strávíte. Vzpomenete-li si na svého tatínka a třeba mu poděkujete nebo budete se svými dětmi apod.

ak: Nějaké odkazy zajímavé internetové ke Dni otců?

Karel Fišer: Oficiální web je www.tatafest.cz Informace najdete také na webových stránkách pořádajících organizací: Liga otevřených mužů - http://web.ilom.cz a Unie center pro rodinu a komunitu: http://www.uniecenter.cz/

ak: Kdo vymyslel Den otců a jak a od kdy se slaví v ČR

Karel Fišer: Den otců vznikl v USA, u jeho zrodu stála žena - Sonora Dodd Smart, která chtěla vzdát hold svému otci, který vychoval jí a její sourozence jako vdoves sám. Od roku 2007 se Den otců díky Lize otevřených mužů slaví také u nás v ČR formou neformálních happeningů s názvem Tátafest.

ak: Jak slavíte Den otců vy osobně?

Karel Fišer: Trávím ho se svými dvěma dětmi - dcerami. Letos se chystáme všichni na pražskou Parukářku na Tátafest, samozřejmě :-)

martina j.: zdravím tě z Kroměříže, Karle :-) Zrovna teď o víkendu jsme tady s Editou polemizovaly o tom, proč se jmenujete Liga "otevřených" otců. Čemu jste jako otevření :-) Tak když Tě vidím takhle naživo, zeptám se přímo tebe... Děkuji, Martina.

Karel Fišer: Ahoj Martino, taky tě zdravím a děkuju za otázku! Otevřenost je jedním ze 4 "O", která jsou 4 základními hodnotami LOMu. Odpovědnost Odvaha Originalita Otevřenost - tu chápeme jako schopnost být otevřený, mít své názory a přitom být schopen vést dialog.

m: Loni jsem začal slavit Den otců, popřál jsem otci a dal mu dar.

Karel Fišer: To je prima! Myslím si, že tátové si svůj svátek - a s ním poděkování a třeba i dárek - zaslouží.

ak: Je to i den nevlastních otců?

Karel Fišer: Myslím si, že je to den všech otců; vlastních, nevlastních, řádných i neřádných..

Tonda D.: Zdravím Vás, pane Karle. Jsem vděčný za Den otců. I když se se svým otcem od asi dvanácti let pravidelně nestýkám, toto je možnost jak něco společně podniknout nebo mu aspoň poděkovat. Četl jste knihu "Mužství" od S. Biddulpha, případně - mohl byste doporučit i jiné knihy? Děkuju.

Karel Fišer: Dobrý den, díky za váš dotaz. Je fajn slyšet, že tu příležitost využíváte. Kniha Mužství od S. Biddulpha patří mezi zásadní knihy tzv. mužského hnutí a mě osobně velmi inspirovala. Tipy na jiné knihy s mužskou tématikou najdete na webu Ligy otevřených mužů: http://www.web.ilom.cz/knihovna.html Osobně mohu doporučit např. Pozor, srdce muže! od J. Eldredge nebo R. Bly: Železný Jan Přeju dobré počtení.

Veronika: Nepracoval jste na Ujezdě v Capriciu?? Děkuju

Karel Fišer: Ano, za studií.. ;-)

eva: ráda bych se zeptala, zda by jste mi poradil, jak podporit u novopečeného trojnásobného tatínka radost ze svých potomků a nenechat se zavalit starostmi z práce a běžným provozem. díky.

Karel Fišer: Zkuste s ním promluvit o tom, co prožívá, co se v něm odehrává. Liga otevřených mužů nabízí celou škálu programů, kde muži mohou s ostatními sdílet, co prožívají. Nemusí to být nutně jen skupina, máme v nabídce řadu outdoorových programů jako Muži do skal, Muži na moře apod. Takové adrenalinové "vyvětrání" ve společnosti chlapů, kteří mají možná podobná témata či jsou v podobné životní situaci mohou hodně pomoci..

Stopáž: 88 minut – Rok výroby: 2012 – L  ZJ  HD
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VI.15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
VII.1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: