Ubrání nás naše armáda? K čemu máme profesionální vojáky? Je jejich hlavním úkolem bránit naše území, účastnit se zahraničních misí NATO nebo má spíš armáda pomáhat civilnímu obyvatelstvu při živelných katastrofách a mimořádných událostech? O tom bude ve svém pořadu diskutovat Jan pokorný se svými hosty, kterými budou: vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr, důstojník Generálního štábu Armády ČR Otakar Foltýn, novinář a bezpečnostní analytik František Šulc a Lukáš Dyčka z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií University obrany.

Před kým a před jakým nebezpečím by nás byla naše armáda schopna uchránit a před jakým už ne? Na jakou válku se vlastně připravuje? Na boje na blízkém východě? Na válku v kyberprostoru? Na klasickou pozemní ofenzívu?

Za co armáda utratí peníze, které dostane v rámci zvyšování výdajů na obranu? A bude obnovena povinná vojenská služba nebo zřízena domobrana?

A především – máme vůbec vůli se bránit? V novodobé historii jsme mnohokrát budovali armádu, ale když nás někdo napadl, tak nikdy nebojovala a vždy jsme se vzdali bez boje.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD