Rozpočtová smlouva (ne)podepsána; Íránské volby; Památné stromy

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoDavid Šeich /ODS/, poslanec, o evropském paktu rozpočtové odpovědnosti
...
video video

David Šeich /ODS/, poslanec, o evropském paktu rozpočtové odpovědnosti

videoJan Hamáček /ČSSD/, poslanec, o postoji vlády ČR k paktu o rozpočtové odpovědnosti
...
video video

Jan Hamáček /ČSSD/, poslanec, o postoji vlády ČR k paktu o rozpočtové odpovědnosti

videoJitka Chalánková /TOP 09/, poslankyně, k paktu o rozpočtové odpovědnosti
...
video video

Jitka Chalánková /TOP 09/, poslankyně, k paktu o rozpočtové odpovědnosti

» další

Témata 2. 3. 2012

Smlouva (ne)podepsána

Smlouva (ne)podepsánaPředstavitelé pětadvaceti zemí Evropské unie podepsali v Bruselu pakt rozpočtové kázně. Má zabránit opakování podobných dluhových problémů, do jakých se dostalo Řecko, Irsko nebo Portugalsko. Signatáři se ve smlouvě zavazují k dodržování vyrovnaných rozpočtů. A jak se očekávalo, Česko a Velká Británie se k ní nepřipojily. Šetřit si budou tak, jak samy uznají za vhodné. Do jaké míry bude dohoda o fiskální unii fungovat? Získala nebo ztratila Česká republika jejím bojkotem? Hostem bude poslanec, místopředseda zahraničního výboru Jan Hamáček /ČSSD/, poslankyně a členka výboru pro evropské záležitosti Jitka Chalánková /TOP 09/ a poslanec, místopředseda zahraničního výboru David Šeich /ODS/.

videoSmlouva (ne)podepsána
...
video video

Smlouva (ne)podepsána

Válka na státním zastupitelství

Válka na státním zastupitelstvíSouboj mezi starým a novým vedením Vrchního státního zastupitelství pokračuje. Vlastimil Rampula stáhl návrh na odvolání náměstka Libora Grygárka. Odvolat ho chtěl Rampulův předchůdce Stanislav Mečl. Podrobnosti v reportáži.

videoVálka na státním zastupitelství
...
video video

Válka na státním zastupitelství

Íránské volby

Íránské volbyV Íránu se hlasovalo o novém parlamentu. Výsledky se budou sčítat až tři dny, přesto je jisté vítězství konzervativních stran. Ty reformní totiž volby bojkotovaly. Jak volby probíhaly? Co budou výsledky znamenat pro budoucnost Íránu? A jak to bude s íránským jaderným programem a ochotou země jednat o něm se Západem? Přímo do Teheránu se spojíme se zpravodajem Petrem Zavadilem. Téma pak probereme s odborníkem na Střední Asii z Fakulty sociálních věd UK Slavomírem Horákem.

videoÍránské volby
...
video video

Íránské volby

Památné stromy

Památné stromyNadprůměrné vzrůstem nebo věkem – takové jsou památné stromy. V Praze třeba starý platan na Karlově náměstí nebo stošedesátiletý dub v Řásnovce. Je i další výjimečné pražské stromy představuje nová publikace a také výstava v Botanické zahradě v Tróji. Co nám může prozradit strom o místě, kde stojí? O lidech, kteří ho zasadili? A jaký má symbolický význam? Otázky pro spisovatelku a scénáristku Marii Hruškovou.

videoPamátné stromy
...
video video

Památné stromy

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín