Dnešní témata: Kontroverzní milosti; Kalamita na silnicích; Audity v DP; Nebezpečné výběry? ; Na výstavu do kina

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoJiří Payne, poradce prezidenta, k milosti prezidenta Anně Benešové, podmíněně odsouzené za korupci
...
video video

Jiří Payne, poradce prezidenta, k milosti prezidenta Anně Benešové, podmíněně odsouzené za korupci

videoMarek Bodlák, státní zástupce, k milosti prezidenta V. Klause pro Annu Benešovou, odsouzenou podmínečně za korupci
...
video video

Marek Bodlák, státní zástupce, k milosti prezidenta V. Klause pro Annu Benešovou, odsouzenou podmínečně za korupci

» další

Témata 16. 2. 2012

Kontroverzní milosti

Kontroverzní milostiUdělování milostí patří k prezidentovým výsadám. Některé z nich ale vyvolávají kontroverze. Naposledy vzbudila pozornost milost pro Annu Benešovou, bývalou šéfku Metropolitní univerzity Praha, která byla podmíněně odsouzena za korupci. Nepodkopávají podobné verdikty práci justice? Měl by Hrad veřejně odůvodňovat své rozhodnutí? A nemělo by být prezidentovo rozhodnutí signováno ještě další autoritou? Debatovat budou pražský státní zástupce Marek Bodlák, který se proti milosti pro Benešovou ohradil, a poradce prezidenta Jiří Payne.

videoKontroverzní milosti
...
video video

Kontroverzní milosti

Kalamita na silnicích

Kalamita na silnicíchNepřestávající sněžení a silný vítr komplikují dopravu v mnoha regionech Česka. Kritický stav je na Vysočině.Na aktuální situaci i záchranné práce se zeptáme hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka /ČSSD/.

videoKalamita na silnicích
...
video video

Kalamita na silnicích

Audity v dopravním podniku

Audity v dopravním podnikuPražský dopravní podnik čeká hned několik auditů. Nové vedení chce prověřit smlouvy, které podle kritiků vyváděly z podniku nemalé částky. Mohou audity očistit pověst dopravního podniku hlavního města? Bude možné sporné smlouvy vypovědět? Téma pro reportéra ČT Lukáše Landu, který se děním uvnitř podniku zabývá.

videoAudity v dopravním podniku
...
video video

Audity v dopravním podniku

Nebezpečné výběry?

Nebezpečné výběry?Policie varuje: v Česku narůstá počet zneužitých platebních karet. Údaje z karet jsou nelegálně zkopírovány při výběru peněz z bankomatů. Je možné tzv. skimmingu zabránit? A kontrolují banky, jestli jejich bankomaty nejsou zneužívány ke zločinům? Rozebereme s Daliborem Chvátalem, šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

videoNebezpečné výběry?
...
video video

Nebezpečné výběry?

Na výstavu do kina

Na výstavu do kinaDo kina se už nechodí pouze na filmy. Přenáší se tam opera i balet z nejvěhlasnějších světových scén. Dnes poprvé se diváci prostřednictvím plátna podívají na výstavu - Leonarda da Vinciho v londýnské Národní galerii. Jak se premiéra vydařila? A je to dobrý způsob, jak přilákat lidi k umění a muzeím? Téma pro historika umění a galeristu Petra Pavliňáka.

videoNa výstavu do kina
...
video video

Na výstavu do kina

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín