Dnešní témata: (Ne)chtěný ekotendr; Radičová v problémech; Volba generálního ředitele ČT

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoFrantišek Laudát /TOP 09/, o možné předraženosti nabídek přihlášených do ekotendru
...
video video

František Laudát /TOP 09/, o možné předraženosti nabídek přihlášených do ekotendru

videoJan Mládek /ČSSD/, stínový ministr financí, o možném odložení řešení ekologických zátěží
...
video video

Jan Mládek /ČSSD/, stínový ministr financí, o možném odložení řešení ekologických zátěží

videoZbyněk Stanjura /ODS/, předseda poslaneckého klubu, o postoji ODS k ekotendru
...
video video

Zbyněk Stanjura /ODS/, předseda poslaneckého klubu, o postoji ODS k ekotendru

» další

Témata 13. 9. 2011

(Ne)chtěný ekotendr

(Ne)chtěný ekotendrSkoro 57 miliard korun za likvidaci starých ekologických zátěží – to je nejnižší nabídka v kontroverzním ekotendru, který vypsala vláda. Ministerstvo životního prostředí ale odhaduje cenu zakázky na 40 miliard korun. Nevládní organizace jdou ještě dál – hodnotu prací vidí o 15 miliard nižší. Přestože rozhodujícím kritériem je cena, vítěze ještě musí schválit vláda. Někteří politici přitom mají o tendru pochybnosti. Nelíbí se například premiérovi nebo Věcem veřejným. Znovu se tak objevuje myšlenka, že by sanace měly být rozepsány do více zakázek, po čemž volají i ekologové. Jaká je budoucnost ekotendru? Vytvořili požadavkem, aby sanace prováděla jedna firma, politici prostor pro předražení zakázky - jak tvrdí její kritici? A kolik ekologických zátěží je vůbec skutečně nutné zlikvidovat? Zeptáme se předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury, místopředsedy poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Františka Laudáta a stínového ministra financí za ČSSD Jana Mládka. Komentář pak připojí i ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka.

video(Ne)chtěný ekotendr
...
video video

(Ne)chtěný ekotendr

Radičová v problémech

Radičová v problémechKonec slovenské vlády – o tom v těchto dnech mluví jak tamní opozice, tak i někteří zástupci stran koalice. Směr Roberta Fica se na mimořádné schůzi parlamentu pokusí odvolat premiérku Ivetu Radičovou – vyčítá jí údajné korupční aféry i klientelismus. Uvnitř vlády ale sílí i konflikt kvůli hlasování o rozšíření pravomocí fondu na záchranu eurozóny. Svoboda a solidarita a část poslanců za Most-Híd ho podpořit odmítli. Koalice se na něm přitom už dřív dohodla. Hrozí Slovensku skutečně předčasné volby? A má krize v tamní vládě hlubší kořeny? Odpoví Milan Martin Šimečka, slovenský spisovatel a publicista.

videoRadičová v problémech
...
video video

Radičová v problémech

Volba generálního ředitele ČT

Volba generálního ředitele ČTUdálosti, komentáře pokračují v představování pětice kandidátů na generálního ředitele České televize. Ve dvanácti minutách mají předložit a vysvětlit své představy o fungování veřejnoprávního média. Dnes tak přijde bývalý generální ředitel televize Nova Petr Dvořák. Česká televize bude postupovat podle Kodexu ČT (článek 23.5) – tedy obdobně, jako by podávala informace o jiné instituci v České republice.

videoVolba generálního ředitele ČT
...
video video

Volba generálního ředitele ČT

Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín