Dnešní témata: Lékaři vs. vláda; Kampani, start! ; Návrat na scénu? ; Ptáčata

Obsah dílu

Přehrát vše

Lékaři vs. vláda

Lékaři se bouří. Nelíbí se jim návrh ministra práce Drábka /TOP 09/ na snížení platů ve veřejném sektoru, kam spadá i část lékařů a zdravotních sester. Hrozí, že hromadně opustí nemocnice. Ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/ se masového odlivu zdravotníků neobává. Kde bere jistotu? Kam by ale tisíce lékařů, kteří se podepsali pod petici Děkujeme, odcházíme, šly? A jak se změny promítnou v péči o pacienty? Debatovat budou ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/, stínový ministr zdravotnictví David Rath /ČSSD/ a Milan Kubek, prezident České lékařské komory.


Kampani, start!

Politické strany startují kampaň před podzimními volbami. Co chystají na voliče? Promítnou se i do komunálních a senátních voleb trendy, které přinesly květnové volby do sněmovny? Téma pro politoložky Evu Lebedovou z Univerzity Palackého v Olomouci a Vladimíru Dvořákovou z VŠE.


Návrat na scénu?

Fidel Castro se po čtyřech letech objevil na veřejnosti. Převážně před mladými lidmi pronesl téměř hodinový projev. Bude reálně ovlivňovat dění v zemi, kterou už dva roky vede jeho bratr Raúl? Rozebereme s Pavlou Holcovou, vedoucí kubánských projektů Člověka v tísni.


Ptáčata

Děti z 2. B jedné brněnské základní školy. Převážně Romové. Rodiče ostatních školáků proti nim sepsali petici. Nechtěli, aby jejich děti měly romské spolužáky. Jak probíhal rok života dětí s takovým sociálním handicapem? To se snažili zachytit dokumentaristé i děti samy v novém cyklu České televize. Podaří se dětem i přes nepřízeň okolí zapojit do společnosti? Zeptáme se režiséra Ladislava Cmírala.


Řekli v Událostech, komentářích

Leoš Heger /TOP 09/, ministr zdravotnictví

„Jak se ukazuje z našich analýz, platové poměry ve zdravotnictví, přestože nejsou dobré, nejsou dneska diktovány tarifními tabulkami, ale hospodářskou schopností nemocnic."


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín