Dokumentární film ze série Český žurnál přibližuje svět a duševní obzor novinářů, kteří v Čechách vytvářejí obsah bulvárních médií. Režie Vít Klusák

Dokumentární film Víta Klusáka Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Při práci sleduje především žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně. Výsledkem je filmová reflexe, která záměrně není plakátovým odsudkem mediálního světa pomluv, intrik, nevěr a nemocí slavných, ale pozorovatelskou sondou tragikomického fenoménu, který jako jeden z posledních veřejně sdílených zájmů propojuje českou společnost napříč.

„Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá. A lidi chtěj jen to, co je zabalený mezi kozy a fotbal. Jsem dělník bulváru a jsem jeden z nejlepších,“ říká Pavel Novotný, šéfredaktor druhého nejčtenějšího bulvárního serveru v Čechách a jeden z protagonistů Klusákova dokumentu.

Tvůrci tohoto dílu

Chat

dokumentarista

Vít Klusák

Dokumentární film Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Jaké bylo pohybovat se mezi žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně? Ptát se můžete autora dokumentu Víta Klusáka!

Ve čtvrtek 17. dubna 2014


Více na portálu ČT24


Reakce po premiéře

Reakce po premiéře

Kdo je…

Filip Remunda
dokumentarista

Filip Remunda

* 1973


Vít Klusák
dokumentarista

Vít Klusák

* 1980


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD HD
ŽánrDokument