České století

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 27  
Sdílet
| Poslat odkaz

České století je otevřenou sérií autorsky zpracovaných televizních dramat, která se vracejí ke klíčovým událostem českých dějin z pohledu jejich hlavních aktérů.

Televizní cyklus, vytvořený podle scénáře spisovatele Pavla Kosatíka, nabídne nezvyklý pohled na mezní okamžiky moderních dějin naší země od roku 1918 do roku 1992. V každém z devíti dílů se zaměří na jedno datum a klíčové aktéry, jejichž tehdejší rozhodnutí měla mít osudové důsledky pro celý národ, i pro ně samotné. Každý hráč měl v rukou nějaké karty a rozhodoval se, jaký trumf vynese. Autoři Českého století nehodnotí, jestli šlo o dobrý, nebo špatný tah, spíše je zajímá osobní příběh „národního“ aktéra své doby. „Cyklus České století nebude usilovat o rekonstrukce nejpravděpodobnějšího průběhu tehdejších událostí, nýbrž o vytvoření situací, v nichž diváci budou moci studovat a spoluprožívat s historickými postavami jejich pocity, pochyby, odhodlání i obavy. Vybírá si napínavé konflikty, jejichž důsledky se dramaticky promítaly do života lidí a ovlivňovaly směřování našeho národa na dlouho dopředu,“ prozrazuje režisér cyklu Robert Sedláček.

Diskuse diváků
 • Pamětník 24. 10. 2016 01:57

  Všechno je jinak (153)... a tak je potřeba podívat se pod slupku.

  Návštěva dalajlámy rozvířila už tak neklidnou hladinu našeho života. Jako vždy se vše …

 • Pamětník 21. 10. 2016 12:38

  Všechno je jinak (152)... a my bychom měli znát jak.

  A tak se člověk nestačí divit mudrcům věčně obviňujících prezidenta Zemana z rozdělování společnosti.…

 • Pamětník 18. 10. 2016 11:28

  Všechno je jinak (151) ...a tak místo jedné vládnoucí strany

  máme dnes nepřeberné množství stran a hnutí, z nichž si můžeme demokraticky jednu vybrat. Nemáme…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 74 minut – Rok výroby: 2013 – ST  AD  HD
Žánr: Film
Nejbližší díly ve vysílání
Veliké bourání (1918)

pátek 28. 10.