Heydrich - konečné řešení (40/44)

Zmizeli

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Heinz Pannwitz vyšetřuje. Kam se vypařili dva parašutisté a holka s kolem? A kam výpověď řidiče Kleina

Oba parašutisté zaskočili Němce nejen atentátem, ale i tím, jak unikli z místa činu. Gabčík po honičce s řidičem Kleinem, kterého postřelil, odjel v klidu do středu Prahy ke Svatošovým. Zraněný Kubiš dojel na kole dolů do Libně a odešel do bytu Novákových. Odstavené kolo u jedné z výloh zakrátko vyzvedla čtrnáctiletá Jindřiška Nováková. Ta byla zahlédnuta udavačkami a byla tak další postavou, po které bylo zahájeno intenzivní pátrání. Po parašutistech měli Němci cenné stopy z místa atentátu: plášť, aktovku, samopal, jedno pánské kolo. Pátrání řídil hlavně šéf vyšetřovacího týmu Heinz Pannwitz. Jeho původní vyšetřovací zpráva je nenahraditelnou dokumentací. Také ovšem obsahuje záhadná prázdná místa. Chybí v ní důkladná výpověď řidiče Kleina. A přes všechny výslechy svědků, ostré pátrání po bytech, rekonstrukce, docházející udání, pátrání nikam nevede. A zatím Heydrichův stav v nemocnici se náhle zhoršil, v Berlíně se dožaduje výsledků i pomsty Adolf Hitler.

Psalo se v tisku

Další zprávy…

Přehrát video

Zajímavosti z archivu

» Domácí odboj na jaře 1945
Diskuse diváků
 • Frantisek Novotny 11. 6. 2012 22:21

  Hodnoceni

  Dokument me nadchl z duvodu velkeho mnozstvi ziskaneho historickeho materialu, vypovedi ucastniku a pametniku a dost objektivniho historickeho nadhledu. Velmi me prekvapila detailni prace jednotlivych badatelu a mimoradne dobre uvedeni do atmosfery doby. Byl jsem zvykly na informace o atentatu zabarvene hodne ideologicky. Zde uvadene zpracovani je pro me v mnohem nove a velmi zajimave.

 • Hana Černá 11. 6. 2012 16:31

  Nezáživný seriál?

  Podle mého názoru tento seriál patří ke skvostům současné produkce ČT. Chtěla bych vyjádřit uznání a poděkování všem jeho tvůrcům za zprostředkování svědectví o skutečnostech, které by rozhodně neměly být zapomenuty, ať už se jedná o příklady absolutního hrdinství nebo zrůdné bestiality, jakožto memento pro generaci naši i příští.

 • Klíma Václav 7. 10. 2016 23:52

  Konečné???

  Můj otec byl vězněn 3roky v sachnhausenu,Přežil tzv.pochod smrti.Jako dítě jsem tomu co vypr…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Chci jít s Kubišem (13/44)

neděle 27. 11.

Válka nejnebezpečnějšího muže (14/44)

neděle 4. 12.

Venkov zachraňuje Prahu (15/44)

neděle 11. 12.

Další zdroje