proStory

Hrad pro všechny

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 401  
Sdílet
| Poslat odkaz

Poznámky režiséra

Klikněte pro větší obrázekAčkoliv mám na Žižkově střižnu, tak jsem si rostoucího Central Parku Praha všiml jen okrajově: areál je ukrytý za komplexem České pošty a hradbou domů ulice Ke Kapslovně, navíc se sám ze své podstaty uzavřenosti nějakému okukování a prozkoumávání brání. Blíž jsem se dostal až díky natáčení. První velký dojem: když z rušné ulice projdete přes recepci přímo do parku. Rázem všechno ztichne, lidé i auta zmiznou, ta proměna je uhrančivá, nechce se věřit, že je to rozdíl čítající jen pár kroků.

Klikněte pro větší obrázekPánové architekti z A69 – Boris, Jaroslav a Prokop – byli sympatičtí a sdělní a překvapivě schopní i sebeironie a nadhledu. Párkrát jsme se hodně zasmáli.

Vážím si jejich práce, schopnosti dělat skutečně velké věci a odvahy netradičních řešení, architektonicky i esteticky se mi většina jejich realizací líbí. To mi ale nebrání se přiznat, že Central Park Praha je smutné, v čemsi umělohmotné místo, kde bych nechtěl žít ani za nic.

Kameraman Jakub Halousek to trefně pojmenoval slovy: „Bydlení kancelářského typu.“ Čímž ale nikomu neberu, že jemu se tam žít chce.

Klikněte pro větší obrázekPříhoda z natáčení. Při dotáčce několika posledních záběrů (třeba toho průhledu na Pražský hrad) mi jakási dvojice zlodějů (dle svědectví – jeden plešatý a druhý měl fosforeskující boty) ukradli z kufru auta batoh s osobními věcmi (jasně, nemá se to tam nechávat). Z okna protějších domů to celou dobu kdosi pozoroval a pak, když jsem zmateně obcházel auto, mi přišel říct: „Jsem si řikal, že to budou zloději, ale člověk nikdy neví, radši jsem nikoho nevolal…“ Naděje mi dodalo, když jsem si všiml, že na auto po celou dobu mířila průmyslová kamera Central Parku. Naděje skončila, když místní sekuriťák prohlásil: „Dneska to nějak nenahrává. Ono to nikdy nenahrává, když se něco semele.“

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Další zdroje
Více na portálu ČT24