Kozí příběh se sýrem

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 139  
Sdílet
| Poslat odkaz

Oblíbená postava prostořeké Kozy se vrací! Tentokrát nás zavede do pestrého světa českých pohádek (2012). Animované postavičky namluvili: J. Lábus, M. Hádek, M. Bočanová, D. Klapka, K. Heřmánek, M. Dlouhý, M. Táborský, M. Vladyka, M. Dejdar, M. Šteindler a další. Výtvarník a režisér J. Tománek

Tentokrát se oblíbená Koza stává součástí pestrého světa českých pohádek. Hrdinové prvního dílu Kuba a Máca se vzali a vedou spokojený život jako vesničtí sýraři se svými dětmi Zuzankou a Honzíkem a samozřejmě s Kozou. Král v tom sýrovém království na svém hradě myslí pouze na pravidelný přísun voňavých sýrů. Za sýry už prodal skoro celé své království, alespoň mu to tvrdí jeho rádce. Jedné noci Kuba s Mácou z chalupy záhadně zmizí, a tak se Koza spolu s Honzíkem a Zuzankou vypraví na velké pohádkové dobrodružství po jejich stopách. Musí najít Čertův mlýn a podniknout cestu za čerty do samotného pekla. Pomáhat jim bude známé trio Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Na závěr je čeká akční finále a přímo na královském hradě i jedno překvapení.

Animovaným postavám dala život a hlas silná sestava herců. Titulní postavu Kozy namluvil Jiří Lábus, Matěj Hádek a Mahulena Bočanová Kubu a Mácu. Pohádkové postavy Dlouhý, Široký a Bystrozraký namluvili Michal Dlouhý, Miroslav Táborský a Miroslav Vladyka. Nováčky v animovaném světě Kozího příběhu jsou Karel Heřmánek, Martin Dejdar, Milan Šteindler, Václav Vydra, Dalimil Klapka nebo Ota Jirák.

Najít Čertův mlýn a cesta za čerty do samotného pekla jsou hlavním úkolem Kozy s hlasem Jiřího Lábuse a dětských hrdinů. Po úspěšném filmu Kozí příběh: Pověsti staré Prahy z roku 2008 se oblíbená prostořeká Koza znovu vrací na stříbrná plátna, jen místo pražských pověstí představí ve svém novém příběhu svět českých pohádek. Kuba s Mácou se usadili v království, pro jehož krále jsou sýry nad zlato. I Kuba s Mácou se živí sýrařinou, dokud je jedné noci neodnese čert. Jejich statečné děti, Honzík a Zuzanka, se je proto s pomocí Kozy vydají najít a zachránit. Pomáhat jim budou například Dlouhý, Široký a Bystrozraký a všichni zjistí, že cesta do pekla může být nejen zábavná, ale může skončit i na nečekaném místě…

Oproti jedničce má Kozí příběh se sýrem o něco pohádkovější ladění a snažili jsme se do filmu dostat ještě více gagů a humoru, než tomu bylo u prvního dílu. Hodně práce jsme si dali i s animací, která je dotažena daleko za úroveň prvního dílu. Zároveň nechybí trocha tajemna a napětí, silná postava hlavního zloducha a lehce akční finále,“ potvrzuje rodinné ladění filmu režisér a producent Jan Tománek a dodává, že Kozí příběh se sýrem si uchovává svůj specifický výtvarný styl.

Film vzniká v koprodukci Art And Animation Studio, Bontonfilmu a České televize. Kozí příběh se sýrem bude do kin bude uveden 25. října 2012 v klasické 2D verzi i ve 3Dééé.

» Fotogalerie

» Prahou prošel pohádkový průvod

» O natáčení filmu

Soundtrack k filmu Kozí příběh se sýrem vyšel na iTunes.
Ke stažení jsou i dvě hry k filmu.

» iKoza

Více na portálu ČT24

  • Království za sýr! Kozí příběh 2 je více pohádkový
    Království za sýr! Kozí příběh 2 je více pohádkový

    23.10.2012 08:56

    Řekněte sýýýr! Kolem něj se totiž točí nové dobrodružství Kuby, Máci, jejich dětí a prostořeké "tety" Kozy. Opustili starou Prahu i s jejími pověstmi a odstěhovali se do sýrového království. I pokračování prvního českého celovečerního 3D animovaného filmu je samozřejmě ve 3D. Tedy přesněji ve 3DÉÉÉ.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Stopáž: 79 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Film | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje