Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Kapitán: České úřady by v kauze Michalákových rozhodly stejně
  Kapitán: České úřady by v kauze Michalákových rozhodly stejně

  5.3.2015 23:13

  Praha - Situace v případě bratrů Michalákových byla tak závažná, že pokud by si české orgány daly s kauzou podobnou práci jako Norové, rozhodly by stejně, řekl v Událostech, komentářích ředitel Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí Zdeněk Kapitán. Podle jeho názoru je nicméně reálné, že by děti mohly být vráceny zpět do biologické rodiny.

 • Asadův režim zabil vůdce radikální skupiny Al-Nusra
  Asadův režim zabil vůdce radikální skupiny Al-Nusra

  5.3.2015 23:01

  Při leteckém úderu syrské armády na severu země zemřel vůdce teroristické fronty Al-Nusra. Uvedli to sama skupina. Podle nich padli i další vysoce postavení lídři skupiny. Al-Nusra má vazby na Al-Káidu a v syrské válce patří mezi hlavní hráče.

 • ABBA pro Švédy není vosk
  ABBA pro Švédy není vosk

  5.3.2015 22:38

  Díky švédskému muzeu ve Stockholmu se fanoušci skupiny ABBA mohou se svými idoly setkat tváří v tvář. Kulturní instituce totiž odhalila voskové figuríny všech členů v životní velikosti. Muzikanti o sobě poskytli všechny míry, dokonce i velikost bot nebo zubní záznamy. Jedná se tak o dokonalou kopii. Čtveřice je vyobrazená v době své největší slávy. Ta teď bude v muzeu dělat společnost dalším desítkám figurín, hologramům a atrakcím, které muzikanty připomínají. Uplynulo sice už víc než třicet let od doby, kdy ABBA ukončila činnost, zájem o ni se ve vlnách však vrací dodnes.

 • Debata z Jednoho světa: Do státních škol děti nedáme
  Debata z Jednoho světa: Do státních škol děti nedáme

  5.3.2015 22:35

  Která škola je ta pravá? Nad alternativami ke státnímu školství se zamýšlí panelová debata, kterou 5. března pokračoval festival Jeden svět 2015. Sledovat jste ji mohli také v přímém přenosu na webu ČT24. Záznam najdete později v tomto článku.

 • Boj o Tikrít vysídlil desetitisíce lidí, islamisté ničí památky buldozery
  Boj o Tikrít vysídlil desetitisíce lidí, islamisté ničí památky buldozery

  5.3.2015 22:04

  Tikrít - Kvůli mohutné irácké ofenzivě s cílem znovu dobýt Tikrít opustilo město přes 28 tisíc lidí. OSN do oblasti vyslala humanitární pomoc. Tikrít nyní ovládá Islámský stát (IS). Postup armády komplikují nastražené bomby a hustý dým z hořících ropných vrtů. Členové IS mezitím začali ničit historické památky ze starověké Asýrie v iráckém Nimrúdu. Podle iráckého ministerstva turistiky a památek na to používají buldozery.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu