Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 50  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Primátorem Karlových Varů zůstane Kulhánek, dohodla se koalice
  Primátorem Karlových Varů zůstane Kulhánek, dohodla se koalice

  21.10.2014 06:42

  Karlovy Vary - Primátorem Karlových Varů zůstane Petr Kulhánek (Karlovarská občanská koalice - KOA). Dohodli se na tom večer KOA, ANO a hnutí Karlovaráci, kteří v Karlových Varech zřejmě vytvoří koalici. Výkonným orgánem města bude devítičlenná rada města, v níž budou mít čtyři křesla KOA, tři ANO a dvě Karlovaráci. Rada města bude mít podle dohody devět členů. Čtyři členové Rady by podle dohody měli být uvolnění, pět členů rady neuvolněných. "Jednotlivé subjekty se shodly na znění koaliční smlouvy, která upravuje personální záležitosti, zásady koaliční spolupráce, řešení sporů a její nedílnou součástí bude programové prohlášení" uvedl Kulhánek.

 • Islamisté dobyli irácké město v převleku za Kurdy
  Islamisté dobyli irácké město v převleku za Kurdy

  21.10.2014 06:30

  Bagdád - Radikálům z Islámského státu (IS) se podařilo obsadit město Kara Tabba, které leží zhruba 120 kilometrů severně od Bagdádu. Obránce města zaskočili v převlečení za kurdské bojovníky. Kurdové už do oblasti vyslali posily z okolních regionů. Tvrdé boje pokračují i o syrské Kobani. Do pomoci Kurdům se poprvé zapojilo i Turecko, když posilám pešmergů z Iráku povolilo přístup do Sýrie přes své území.

 • Předváděčky za zenitem? Podvodní prodejci zkouší nové triky přes internet
  Předváděčky za zenitem? Podvodní prodejci zkouší nové triky přes internet

  21.10.2014 06:14

  Praha – Nechvalně proslulé předváděcí akce mají i díky nelichotivému dokumentu to nejlepší zřejmě za sebou. Firmy nabízející předražené zboží mají však nové pole působnosti. Své aktivity přesunují na internet, kde zejména starším lidem posílají e-maily namátkou třeba nabídku encyklopedie o zdraví za několik tisíc korun, jak se přesvědčil štáb ČT u jednoho z nich.

 • Obří egyptský projekt: Kilometry pouště musí ustoupit novému Suezu
  Obří egyptský projekt: Kilometry pouště musí ustoupit novému Suezu

  21.10.2014 05:15

  Káhira – V Egyptě vzniká monumentální dílo. Suezský průplav spojující Rudé a Středozemní moře nedostačuje potřebám současné námořní dopravy, a tak egyptský prezident rozhodl o jeho rozšíření. Projekt "nového Suezu" se stal doslova egyptským národním dílem. A aby se stihl šibeniční termín dokončení, přizvala Káhira k práci šest velkých mezinárodních společností.

 • Expremiéři: Deset mocných mužů očima mladých filmařů
  Expremiéři: Deset mocných mužů očima mladých filmařů

  21.10.2014 04:30

  Praha – Od Petra Pitharta po Petra Nečase. Studenti FAMU pod hlavičkou České televize natočili dokumentární cyklus Expremiéři. V deseti dílech divákům představí deset kdysi nejmocnějších mužů naší politiky, kteří svými slavnými i neslavnými činy utvářeli naši polistopadovou demokracii. Cyklus začíná dnes večer na programu ČT2 dílem o Petru Pithartovi. Připomeňme si na tomto místě mimo jiné také nejdůležitější kauzy deseti bývalých premiérů.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu