Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Při havárii českého autobusu na Slovensku zemřely dvě ženy
  Při havárii českého autobusu na Slovensku zemřely dvě ženy

  31.1.2015 10:46

  Bratislava – Při nehodě dálkového autobusu české společnosti Nobless Line na východě Slovenska zemřeli ráno dvě ženy - jedna z ČR a druhá z Ukrajiny. První zprávy hovořily o třech obětech, slovenské úřady ale později počet upřesnily. Oba řidiči autobusu jsou v kritickém stavu. Řada lidí se při incidentu zranila. Autobus sjel na dálnici D1 v důsledku nepříznivého počasí z vozovky a narazil do sloupu.

 • Unikátní pohádka se bude promítat v brněnském planetáriu
  Unikátní pohádka se bude promítat v brněnském planetáriu

  31.1.2015 10:30

  Brno - Osmkrát vyšší rozlišení než HD televize má nová speciální projekce vytvořená brněnským planetáriem. Na pohádkovém příběhu o čtveřici zvířecích kamarádů, kteří zkoumají hvězdářskou základnu, pracovalo grafické studio Petra Hlouška od září. Vytvoření jedné scény trvalo i několik týdnů. Nejen díky novým projekcím za uplynulý rok navštívilo hvězdárnu s planetáriem téměř sto padesát tisíc lidí.

 • OBRAZEM: Pohled do interiéru Werichovy vily
  OBRAZEM: Pohled do interiéru Werichovy vily

  31.1.2015 10:23

  Praha - Štáb ČT měl unikátní příležitost projít s kamerou interiér Werichovy vily a zdokumentovat její stav před rekonstrukcí, která začne na jaře. Werichovu vilu pronajme Praha 1 Nadaci Jana a Medy Mládkových. Smlouvu obě strany uzavřou na deset let, s možností prodloužení o dalších deset let. V budově vznikne Kulturně společenské centrum Voskovce a Wericha. Projekt Musea Kampa počítá se stálou expozicí, která bude kromě Osvobozeného divadla a jeho protagonistů věnována také básníku Vladimíru Holanovi. Vybudovat by se měla stálá expozice, knihovna a badatelna, prostor pro přednášky a projekce v podkroví a prostory pro dočasné výstavy ve sklepě. Využít chce nadace i zahradu, její velkou část ale připojí k okolnímu parku. Podívejte se dovnitř vily: 

 • Další snížení řeckého dluhu Merkelová vylučuje
  Další snížení řeckého dluhu Merkelová vylučuje

  31.1.2015 10:13

  Atény - Německá kancléřka Angela Merkelová odmítá další snížení řeckého dluhu, po kterém volá nová řecká vláda premiéra Alexise Tsiprase. Podle zpravodajství BBC hodlá eurokomisař pro finanční záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici udělat vše pro to, aby Řecko zůstalo v eurozóně. Na plnění dosavadních závazků ale trvá.

 • (Ne)povedený zátah na islamisty
  (Ne)povedený zátah na islamisty

  31.1.2015 10:02

  Masakr, nejtragičtější policejní akce za poslední roky. Ohrožení mírové dohody a hrozba pokračování krvavého konfliktu, který si vyžádal už více než 120 000 obětí a další dva miliony lidí musely opustit své domovy. Filipínská média i politici se předhánějí v hodnocení akce speciálních jednotek na jižním ostrově Mindanao, při které zahynulo na padesát příslušníků bezpečnostních sil.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu