Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 55  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Uprchlíci si s sebou nesou traumata, střetů v táborech bude přibývat
  Uprchlíci si s sebou nesou traumata, střetů v táborech bude přibývat

  5.8.2015 06:16

  Berlín – V Německu se bouří přeplněná uprchlická centra a odborníci varují, že potyček bude přibývat. Do ubytoven přišlo od začátku roku přes 180 tisíc migrantů. Velká část z nich navíc přišla z válečných oblastí a prožitá traumata se na nich podepsala psychickými potížemi.

 • Agrární analytik: Česko řešilo povodně, ale zapomnělo na sucho
  Agrární analytik: Česko řešilo povodně, ale zapomnělo na sucho

  5.8.2015 06:00

  Česko v minulosti řešilo spíše riziko povodní a zapomnělo na druhou stranu mince, kterou je sucho. V Interview ČT24 to uvedl agrární analytik Petr Havel. Teprve nedávno schválila vláda dlouhodobý materiál, který by měl vést k lepšímu hospodaření s vodou v Česku. "To, že v současné době konečně máme koncepční strategický materiál, který se snaží řešit prevenci rizik sucha a povodní dohromady, je určitě velmi záslužná věc. Ovšem měla tu být už dávno," dodal Havel.

 • Patron Českých Budějovic není svatý, ale svatá
  Patron Českých Budějovic není svatý, ale svatá

  5.8.2015 05:55

  České Budějovice - Od minulého podzimu zkoumali vědci v Českých Budějovicích společně s americkými kolegy pozůstatky svatého Auraciána - a zjistili, že patron města ve skutečnosti zřejmě nebyl muž, ale žena.

 • Sudetský poklad: Jak ho za války zabalili, tak ho dnes našel jejich syn
  Sudetský poklad: Jak ho za války zabalili, tak ho dnes našel jejich syn

  5.8.2015 05:35

  Historici začali rozbalovat takzvaný sudetský poklad, který před sedmdesáti lety schovali němečtí manželé. Do stovky balíků uložili všechny své cennosti. K půdní skrýši v Libouchci na severu Čech se teď vrátil jejich syn Rudi Schlattner. Sám se historikům nabídl, že jim poklad ukrytý ve skrýši na půdě ukáže.

 • Obama a klimatický plán: Zachrání přírodu, nebo svůj politický odkaz?
  Obama a klimatický plán: Zachrání přírodu, nebo svůj politický odkaz?

  4.8.2015 23:15

  Americký prezident Barack Obama představil plán, jak zpomalit světové klimatické změny. V emotivním projevu mimo jiné zmínil, že pro budoucí generace neexistuje větší hrozba, než je právě globální změna klimatu. Opatření počítá hlavně se snížením množství skleníkových plynů a omezením uhelných elektráren. Podle ochránců životního prostředí je to krok správným směrem, Obamovi oponenti naopak tvrdí, že nové limity výrazně poškodí americkou ekonomiku. Přidají se k americkému návrhu i další světoví hráči? Je Obamův návrh uskutečnitelný? Nebo se jen snaží naplnit ohromné očekávání, které do něj bylo vkládána? O vizi amerického prezidenta v Událostech, komentářích hovořila Klára Sutlovičová z obecně prospěšné společnosti Glopolis, politický konzultant Tomáš Haas a redaktor Hospodářských novin Daniel Anýž.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu