Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 50  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Zubov: Sankce Putina zastavily. Západ mu ukázal, jakou cenu zaplatí
  Zubov: Sankce Putina zastavily. Západ mu ukázal, jakou cenu zaplatí

  26.10.2014 07:30

  Moskva - Hospodářské problémy Ruska mohou donutit šéfa Kremlu změnit kurz. Západní sankce vůči Moskvě jsou účinné – Putina zastavily. V Hyde Parku Civilizace to řekl ruský historik Andrej Zubov s tím, že Rusové by se bývali možná dostali až do Kyjeva. "Západ musí ukázat Putinovi cenu, kterou zaplatí za své chuligánské činy," prohlásil Zubov. Kdyby Evropa přestala z Ruska odebírat ropu a plyn, Putinův režim by pravděpodobně padl, myslí si profesor, který kvůli své kritice anexe Krymu přišel o práci na moskevské akademii.

 • Ukrajinské volby mají potvrdit proevropský směr
  Ukrajinské volby mají potvrdit proevropský směr

  26.10.2014 06:13

  Kyjev – Ukrajinci si dnes v předčasných parlamentních volbách zvolí nový parlament, který by měl potvrdit únorový pád proruského režimu Viktora Janukovyče, proevropské směřování země a její celistvost. Hlasuje se v napjaté atmosféře za křehkého příměří na východě, zmítaném dlouhým konfliktem s proruskými separatisty, a v době velkých hospodářských potíží. Favoritem je strana prezidenta Petra Porošenka. Armáda je v pohotovosti: Provokací se obává jak Kyjev, tak separatisté, kteří volby bojkotují.

 • Rok od voleb: Co změnila Sobotkova vláda?
  Rok od voleb: Co změnila Sobotkova vláda?

  26.10.2014 04:56

  Praha – Je to přesně rok a den, co se otevřely volební místnosti a lidé vybírali nové poslance. Ve Strakově akademii byla Rusnokova vláda v demisi, kterou prezident Miloš Zeman jmenoval proti vůli politických stran. Voliči dali největší důvěru ČSSD a hnutí ANO. Tyto strany nakonec utvořily koalici s lidovci. Premiér Bohuslav Sobotka přečkal vnitrostranický puč, miliardář Andrej Babiš si zase začínal pomalu zvykat ve sněmovně. Co se od té doby změnilo ve vládě i celém Česku? 

 • Drak se podle plánu vrátil na Zemi - přistál v oceánu u Mexika
  Drak se podle plánu vrátil na Zemi - přistál v oceánu u Mexika

  25.10.2014 23:53

  Washington - Americká nákladní loď bez posádky Dragon se odpojila od Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a v 21:38 našeho času přistála ve vodách Tichého oceánu nedaleko Mexika. Dragon, zařízení soukromé americké společnosti SpaceX, přepravilo náklad na orbitální komplex už počtvrté. SpaceX plánuje podle kontraktu s NASA v hodnotě 1,6 miliardy dolarů (přes 34 miliard korun) uskutečnit celkem 12 zásobovacích letů k ISS.

 • Transportéry brázdily chráněnou oblast pro lepší život žab
  Transportéry brázdily chráněnou oblast pro lepší život žab

  25.10.2014 23:42

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu