Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Svědek proti Rittigovi popřel tunelování, firma prý byla posvátná
  Svědek proti Rittigovi popřel tunelování, firma prý byla posvátná

  28.5.2015 11:37

  Praha - Někdejší obchodní ředitel papírny Neograph Vladimír Sitta mladší u soudu popřel obžalobu z tunelování firmy. Zdůraznil, že Neograph pro něj byl "posvátnou rodinnou společností". Shodně jako jeho rovněž obžalovaný otec chápe trestní stíhání jako mstu za to, že u zakázky pro pražský dopravní podnik upozornil na vyvádění peněz k lobbistovi Ivu Rittigovi. Jednání, které je Sittovi vytýkáno, bylo podle něj v souladu se zákonem a vycházelo ze švarc systému, který v Neographu prosadil spolumajitel firmy a Rittigův pozdější spoluobviněný Jan Janků.

 • Pád Asadova režimu je blízko, hrozí radikálové v Sýrii
  Pád Asadova režimu je blízko, hrozí radikálové v Sýrii

  28.5.2015 11:03

  Damašek - Radikálové ze skupiny An-Nusra míří podle svého vůdce na syrský Damašek. Abú Muhammad Golání řekl v rozhovoru s katarskou televizí Al-Džazíra, že režim Bašára Asada brzy padne. Zároveň vyzval vládnoucí alávity, aby se od Asada odvrátili. An-Nusra je v Sýrii soupeřem organizace Islámský stát. Obě organizace ale bojují proti vládním jednotkám. Naposledy islamisté dobyli Palmýru, asi 200 kilometrů vzdálenou od Damašku.

 • Bez komentáře: Vedra v Indii dál zabíjejí
  Bez komentáře: Vedra v Indii dál zabíjejí

  28.5.2015 10:45

 • V Točné přistála předválečná Electra, renovované Baťovo letadlo
  V Točné přistála předválečná Electra, renovované Baťovo letadlo

  28.5.2015 10:32

  Praha – Letiště ve středočeské Točné se dočkalo příletu Lockheedu Electra – přesněji řečeno předválečné Electry L-10. Unikátní dopravní letoun má za sebou let z Ameriky, kde prošel rekonstrukcí, a je nyní provozuschopný. Stroj s imatrikulací OK-CTB přitom není pouze vzácným zachovalým a navíc provozním exponátem z období bouřlivého rozvoje dopravního letectví, má navíc vztah k jednomu z nejslavnějších jmen v Československu: Electra patřila Janu Antonínu Baťovi, který v ní absolvoval podstatnou část své předválečné obchodní cesty kolem světa.

 • OPEC: Americká břidlice potlačí ceny ropy dolů ještě minimálně dva roky
  OPEC: Americká břidlice potlačí ceny ropy dolů ještě minimálně dva roky

  28.5.2015 10:18

  Londýn – Těžba ropy v zemích, které nejsou součástí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), navzdory nízkým cenám i nadále poroste. A to minimálně do roku 2017. Uvedli to samotní členové kartelu v návrhu zprávy o dlouhodobé strategii OPEC, k němuž se dostala agentura Reuters. Z materiálu tedy vyplývá, že by měl být na trhu stále převis nabídky nad poptávkou, což žene ceny ropy dolů.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu