Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 50  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Volby v Sasku – vítězství CDU a úspěch euroskeptiků
  Volby v Sasku – vítězství CDU a úspěch euroskeptiků

  1.9.2014 09:25

  Berlín - Konzervativci německé kancléřky Angely Merklové vyhráli volby v Sasku, když získali 39 procent hlasů. Své zástupce bude mít v zemském sněmu také euroskeptická strana Alternativa pro Německo (AfD). Ze saského parlamentu naopak po deseti letech vypadne krajně pravicová Národnědemokratická strana Německa (NPD). K urnám přišlo bezmála 50 procent voličů.

 • Kvůli nelegálnímu sázení na webu přichází stát ročně stovky milionů
  Kvůli nelegálnímu sázení na webu přichází stát ročně stovky milionů

  1.9.2014 09:19

  Praha - Kvůli nelegálnímu sázení na internetu veřejné rozpočty ročně přicházejí asi o 600 milionů korun, spočítal Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Státní dozor nad loteriemi je podle něj neúčinný a neefektivní. Sázení na internetu podle NKÚ nelegálně provozuje řada společností, které ale ze svých zisků nedělají odvody. "Ministerstvo financí ani finanční úřady dosud ani jednou toto nelegální podnikání nepostihly," upozornila mluvčí NKÚ Olga Málková. O peníze tak přichází i čeští sportovci. Legální provozovatelé loterií a kurzových sázek totiž posílají na podporu pohybových aktivit až čtvrtinu takzvané loterijní daně.

 • Pákistánští demonstranti se neprobili k premiérovi, tak zamířili k televizi
  Pákistánští demonstranti se neprobili k premiérovi, tak zamířili k televizi

  1.9.2014 08:41

  Islámábád – V potyčky s policií přerostly původně klidné protesty v Pákistánu. Demonstranti, kteří se vyzbrojili holemi a kameny, žádají odstoupení premiéra Naváze Šarífa, dnes ráno se pokusili proniknout k jeho domu. Současně pronikli i do sídla státní televize. Během víkendu zahynuli v pákistánské metropoli Islámábádu během pouličních střetů nejméně tři lidé, stovky dalších utrpěly zranění.

 • V Minsku začínají jednání Ukrajina – Rusko, EU připravuje další sanlce
  V Minsku začínají jednání Ukrajina – Rusko, EU připravuje další sanlce

  1.9.2014 08:21

  Minsk – Kontaktní skupina složená ze zástupců Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, Ruska, ukrajinské vlády i rebelů ze vzpruných regionů na jihovýchodě Ukrajiny se sejde v Minsku, aby jednala o ukrajinské krizi. Jednání naváže na schůzku prezidentů Ruska a Ukrajiny Vladimira Putina a Petra Porošenka, která však minulý týden nepřinesla žádný výsledek. Ukrajina do nových jednání vstupuje za zhoršené strategické situace – povstalci dosáhli několika úspěchů v oblasti Donbasu, zatímco Vladimir Putin otevřeně hovořil o státu Novorusko. Současně však Rusko vstupuje do jednání v okamžiku, kdy mu hrozí další zpřísnění sankcí od Evropské unie. Evropská komise na výzvu sobotního summitu zemí EU představí konkrétní návrhy dalších sankcí.

 • Útočník v čínské škole zabil na začátku roku tři lidi
  Útočník v čínské škole zabil na začátku roku tři lidi

  1.9.2014 08:03

  Š-jen – Tři oběti má útok muže ozbrojeného nožem v čínské základní škole ve městě Š-jen. Celkem pobodal devět lidí, šest útok přežilo. Motiv útoku není znám stejně jako totožnost obětí. Útočník se nakonec sám také zabil.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu