Komici na jedničku

Lubomír Lipský

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 761  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dědu Potůčka, Charleyovu tetu a mnoho dalších komických postav v jedné osobě tentokrát přivítá Petr Nárožný ve svém muzeu komiků. Herce, který 19. dubna letošního roku slaví 90. narozeniny (2012). Dále účinkují: K. Fialová, J. Skopeček, L. Trojan a N. Konvalinková. Režie A. Činčerová

Klikněte pro větší obrázekLubomír Lipský byl nejstarším ze tří synů v cukrářské rodině, ke štěstí všech diváků se však cukrářem nestal. Spolu s bratrem Oldřichem, pozdějším významným režisérem, ho to táhlo k herectví. Lubomír stál poprvé na jevišti v roce 1935 ve Strakonickém dudákovi. Od počátku tíhl ke komediálnímu žánru. Vedle divadla se od dětství zajímal o hudbu, ještě na základní škole se naučil na klavír, na střední škole přidal saxofon a začal hrát v jazzovém orchestru.

Ve filmu se objevoval spíše v menších rolích, divákům se pravděpodobně vybaví jako alchymista v Císařově pekaři a Pekařově císaři nebo princ z pohádky Byl jednou jeden král. Pak přišly na řadu parodie na brakové detektivky, jako Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo komedie z cirkusového prostředí Cirkus bude či Šest medvědů s cibulkou, kde mohl Lipský uplatnit širokou paletu svého nadání. V paměti diváků určitě utkvěl i hamižný vedoucí prodejny ze snímku Ať žijí duchové.

Také pro televizi vystupoval v mnoha rolích - pravidelně se objevoval v silvestrovských estrádách a nejrůznějších zábavných pořadech. Z estrádních scének si diváci spojí jeho jméno nejspíše s postavou byrokratického vrátného Hlustvisiháka. Obrovskou popularitu si získal zejména seriálem Tři chlapi v chalupě, kde ztvárnil dědu Potůčka.

Lubomír Lipský je dnes živou legendou české herecké školy. Stále vystupuje na jevišti, je možné ho spatřit v představení divadla ABC, v poslední době např. v Charlieho tetě nebo krimikomedii Jezinky a bezinky. Vystupuje také v divadle Na Jezerce, téměř výhradně v komediálních rolích. V televizi se v posledních letech vzhledem k vysokému věku objevuje už spíše v menších epizodních rolích.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • MV 21. 8. 2013 21:58

  Dnes je 21.srpen 2013

  Dramaturgové programu, tohle vám přijde program vhodný k 45 výročí okupace??

 • Radomil 7. 8. 2013 18:27

  Uf

  to jsem si oddychl, já myslel, že už dnes neuvidím "naši" Jiřinku Bohdalovou.

 • Alena 31. 7. 2013 21:58

  Škoda

  Čekala jsem, že příští středu bude Angelika a Donutil...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Iva Janžurová

úterý 25. 8.

Kdo je…
Lubomír Lipský
Lubomír Lipský

herec

* 19. 4. 1923