Komici na jedničku

Lubomír Lipský

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 759  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dědu Potůčka, Charleyovu tetu a mnoho dalších komických postav v jedné osobě tentokrát přivítá Petr Nárožný ve svém muzeu komiků. Herce, který 19. dubna letošního roku slaví 90. narozeniny (2012). Dále účinkují: K. Fialová, J. Skopeček, L. Trojan a N. Konvalinková. Režie A. Činčerová

Klikněte pro větší obrázekLubomír Lipský byl nejstarším ze tří synů v cukrářské rodině, ke štěstí všech diváků se však cukrářem nestal. Spolu s bratrem Oldřichem, pozdějším významným režisérem, ho to táhlo k herectví. Lubomír stál poprvé na jevišti v roce 1935 ve Strakonickém dudákovi. Od počátku tíhl ke komediálnímu žánru. Vedle divadla se od dětství zajímal o hudbu, ještě na základní škole se naučil na klavír, na střední škole přidal saxofon a začal hrát v jazzovém orchestru.

Ve filmu se objevoval spíše v menších rolích, divákům se pravděpodobně vybaví jako alchymista v Císařově pekaři a Pekařově císaři nebo princ z pohádky Byl jednou jeden král. Pak přišly na řadu parodie na brakové detektivky, jako Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo komedie z cirkusového prostředí Cirkus bude či Šest medvědů s cibulkou, kde mohl Lipský uplatnit širokou paletu svého nadání. V paměti diváků určitě utkvěl i hamižný vedoucí prodejny ze snímku Ať žijí duchové.

Také pro televizi vystupoval v mnoha rolích - pravidelně se objevoval v silvestrovských estrádách a nejrůznějších zábavných pořadech. Z estrádních scének si diváci spojí jeho jméno nejspíše s postavou byrokratického vrátného Hlustvisiháka. Obrovskou popularitu si získal zejména seriálem Tři chlapi v chalupě, kde ztvárnil dědu Potůčka.

Lubomír Lipský je dnes živou legendou české herecké školy. Stále vystupuje na jevišti, je možné ho spatřit v představení divadla ABC, v poslední době např. v Charlieho tetě nebo krimikomedii Jezinky a bezinky. Vystupuje také v divadle Na Jezerce, téměř výhradně v komediálních rolích. V televizi se v posledních letech vzhledem k vysokému věku objevuje už spíše v menších epizodních rolích.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • MV 21. 8. 2013 21:58

  Dnes je 21.srpen 2013

  Dramaturgové programu, tohle vám přijde program vhodný k 45 výročí okupace??

 • Radomil 7. 8. 2013 18:27

  Uf

  to jsem si oddychl, já myslel, že už dnes neuvidím "naši" Jiřinku Bohdalovou.

 • Alena 31. 7. 2013 21:58

  Škoda

  Čekala jsem, že příští středu bude Angelika a Donutil...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Jiřina Bohdalová

úterý 21. 7.

Oldřich Nový

úterý 28. 7.

Vlastimil Brodský

úterý 4. 8.

Kdo je…
Lubomír Lipský
Lubomír Lipský

herec

* 19. 4. 1923