Zprávy ve 23

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 368  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Potápěči vytáhli z vraku první tři těla, zhruba 270 lidí se dál pohřešuje
  Potápěči vytáhli z vraku první tři těla, zhruba 270 lidí se dál pohřešuje

  19.4.2014 21:07

  Soul  Kapitán ztroskotaného jihokorejského trajektu mluvil po svém výslechu na policii i před kamerami o tom, proč v kritickou chvíli váhal s evakuací pasažérů. Podle médií ji nařídil příliš pozdě. S rozkazem k opuštění plavidla čekal podle svých slov kvůli studenému oceánu v místě nehody a obavě, že pasažéry na volném moři strhnou silné proudy. Potápěči mezitím vyprostili přímo z vraku trajektu první tři těla. Počet mrtvých, kteří byli nalezeni, tak stoupl na 36. Celková bilance však zřejmě bude mnohonásobně vyšší, protože zhruba 270 lidí se dál pohřešuje.

 • Místo skládky krmí odpadem žížaly
  Místo skládky krmí odpadem žížaly

  19.4.2014 21:04

  Bělotín (Přerovsko) - Likvidace tun městského bioodpadu může vyjít až osmkrát levněji díky žížalám kalifornským. Posečenou trávu a listí navíc přemění na ceněné hnojivo. Své o tom vědí například v Bělotíně na Přerovsku, kde tak letos ušetřili desítky tisíc korun. Není s nimi téměř žádná práce, nikam neutečou a jednou za měsíc jim stačí čerstvá dávka zeleného odpadu.

 • Prince se vrací k velkému vydavatelství, slibuje novou desku
  Prince se vrací k velkému vydavatelství, slibuje novou desku

  19.4.2014 20:48

  New York – Americký zpěvák a multiinstrumentalista Prince se po osmnácti letech vrací zpět k hudebnímu vydavatelství Warner Brothers. S firmou podepsal smlouvu na novou desku Plectrum Electrum. Fanouškům slíbil, že vyjde už v letošním roce. S nahrávací společností se přitom rozešel za dramatických okolností před osmnácti lety, další alba si pak vydával sám.

 • Oslavy Velikonoc v Jeruzalémě a noční bohoslužba ve Vatikánu
  Oslavy Velikonoc v Jeruzalémě a noční bohoslužba ve Vatikánu

  19.4.2014 20:47

  Jeruzalém/Vatikán - Tisíce křesťanských poutníků zamířily na velikonoční svátky do Jeruzaléma. Ti pravoslavní se připojili k obřadu Svatého ohně, který se odehrál v Chrámu Božího hrobu, tedy na místě, kde podle víry odpočívalo po ukřižování Ježíšovo tělo. Po celém světě tak pokračují oslavy Velikonoc. Papež František, který se včera zúčastnil obřadu křížové cesty, zahájil ve svatopetrském chrámu ve Vatikánu velikonoční vigilii. 

 • Vraždy taxikářů: Může jít i o sériového vraha
  Vraždy taxikářů: Může jít i o sériového vraha

  19.4.2014 20:39

  Praha - Vrah tří pražských taxikářů zřejmě nezabíjel ze zištných důvodů, nejspíš tak nešlo o loupežné vraždy. Policie totiž na místě činu našla v jednom případě tablet a dvěma zabitým nechyběly ani jejich mobily. Podle policejní psycholožky Ludmily Čírtekové může jít o sériové vraždy. Ty nejsou na našem území příliš časté, přesto i v české historii se takovéto trestné činy objevují.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady