Jak žijeme v Evropě. Evropská témata ve srozumitelné podobě. Připravili M. MacDonagh-Pajerová, B. Kubíková, L. Jandová a P. Burian
Rada ministrů Evropské unie v roce 1985 spustila projekt Evropského hlavního města kultury, aby vyzdvihla bohatství a rozmanitost evropských kultur i jejich společné znaky. Letos odborníci vybírají kulturní centra Unie na rok 2015 v České republice a v Belgii. V tomto a příštím vydání Evropského manuálu představíme města, která v Česku postoupila do finálového klání: Plzeň a Ostravu. Vítěz by měl být znám 8. října.
Tentokrát štáb vyjel natáčet do západočeské metropole. Jaké akce Plzeňané chystají, aby zaujali komisi složenou ze sedmi delegátů z evropských struktur a šesti zástupců Ministerstva kultury?
Moderátorka Monika MacDonagh-Pajerová o rozhovor požádala primátora Plzně Pavla Rödla, jeho první náměstkyni Marcelu Krejsovou, ředitele projektu Evropské hlavní město kultury 2015 - Město Plzeň Milana Svobodu, uměleckou ředitelku projektu Yvonu Kreuzmannovou, manažera projektu Romana Černíka, muzikanta Dana Bártu, velvyslance Litevské republiky v ČR Aurimase Taurantase a velvyslance Francie v ČR Pierra Lévyho.
dadawr 20. 10. 2010 00:44
módní téma, blábolení eurofilů
Neuvěřitelné. Úroveň špatná. Výběr hostů tendenční. Chybé ekonomický pohled na b…
RP 9. 11. 2010 23:35
Neuvěřitelné
Především plně souhlasím s "dadawr", pořad jsem viděl cca od poloviny, těžko něc…
Maslák 6. 3. 2010 16:02
Co to tam ten Kocáb blábolil,
že tady žijeme ve skleněné kouli, že neznáme jiné národnosti. Za socialismu zde…
Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:
Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.
Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu