Neobyčejné životy

Jiřina Jirásková

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2023  
Sdílet
| Poslat odkaz

Ve věku nedožitých osmdesáti dvou let nás navždy opustila herečka Jiřina Jirásková. Inteligentní žena a také aktivní občanka své země, držitelka několika významných ocenění, po dobu deseti let rovněž ředitelka Divadla na Vinohradech. Její mimořádné herecké umění bylo oceněno v roce 1998 cenou Thálie, prezident V. Klaus ji vyznamenal medailí Za zásluhy (2006) a předloni byla uvedena do Dvorany slávy TýTý. Osobnost herečky si připomeneme v bilančním dokumentu J. Stracha z roku 2009.

Jiřina Jirásková byla od roku 1951 Členkou Divadla na Vinohradech a na konci 90. let byla jedno desetiletí i jeho ředitelkou. Přišla sem po ročním angažmá v Hradci Králové, kam nastoupila hned po absolvování DAMU. Ve filmu se objevila počátkem 50. let a hrála také v prvním československém seriálu Rodina Bláhova. Kolik těch rolí od té doby bylo! A to i přes roky nepřízně v době normalizace. A kolik životních událostí. Kolik zkušeností, které přibližují člověka k poznání…

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Více na portálu ČT24

 • Kamarádi, kolegové, diváci se loučí s Jiřinou Jiráskovou
  Kamarádi, kolegové, diváci se loučí s Jiřinou Jiráskovou

  11.1.2013 10:40

  Praha - Přátelé, kolegové i veřejnost se loučí s herečkou Jiřinou Jiráskovou, která po dlouhé nemoci zemřela v pondělí 7. ledna ve věku 81 let. Poslední rozloučení probíhá v jejím domovském pražském Divadle na Vinohradech. Smutečně vyzdobené hlediště bylo veřejnosti přístupno od 10:00 do 12:00. Od 12:30 pak začne oficiální rozloučení, na kterém promluví ředitel divadla Tomáš Töpfer nebo herečka Jiřina Bohdalová. Tato část není určena veřejnosti. Česká televize však rozloučení přinese v přímém přenosu na ČT24.

 • Velká herečka a dáma, které nechyběl šarm, elegance ani humor
  Velká herečka a dáma, které nechyběl šarm, elegance ani humor

  7.1.2013 19:45

  Praha - Šarm, elegance, ironie k sobě a druhým, smysl pro humor, laskavost, životní nadhled, malá velká herečka. To se vybavuje kolegům, přátelům i nejvyšším představitelům České republiky, když vzpomínají na Jiřinu Jiráskovou. Zemřela dnes ve věku 81 let, lékař na místě určil, že příčinou úmrtí bylo stáří. Pražské Divadlo na Vinohradech vyvěsilo odpoledne černé vlajky. Někdejší ředitelka i herečka na jeho jevišti vytvořila během šesti desítek let 115 rolí. Poslední rozloučení s herečkou by mělo proběhnout právě v tomto divadle. Česká televize Jiřinu Jiráskovou připomene dnes na Jedničce filmem Zámek v Čechách od 20:00 a pořadem Neobyčejné životy od 21:30.

 • Zemřela malá velká herečka Jiřina Jirásková
  Zemřela malá velká herečka Jiřina Jirásková

  7.1.2013 19:35

  Praha - Ve věku 81 let zemřela 7. ledna Jiřina Jirásková. Divadelní a filmová herečka a také dlouholetá ředitelka Divadla na Vinohradech byla pár dní před smrtí nominována za vedlejší roli ve filmu Vrásky z lásky na Cenu české filmové kritiky. Spolu s ní v tomto snímku hrál také nedávno zesnulý Radoslav Brzobohatý. Česká televize Jiřinu Jiráskovou připomene dnes na Jedničce filmem Zámek v Čechách od 20:00 a pořadem Neobyčejné životy od 21:30.

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo byla…
Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková

herečka

* 17. 2. 1931

† 7. 1. 2013

Související pořady