Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6442  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, jak se zrušení zelené nafty promítne do ceny potravin, jak v tomto směru probíhá vyjednávání s vládou a jestli zemědělci jen vydírají nebo jsou v právu.

Diskutovat budou: Ing. František Laudát – poslanec TOP 09, místopředseda Hospodářského výboru PSP, Ing. Jan Veleba – prezident Agrární komory ČR, Ing. Andrej Babiš – největší český podnikatel v potravinářství, Ing. Josef Stehlík – předseda Asociace soukromého zemědělství ČR, Ing. Petr Mach, Ph.D. – ekonom a další.

Vláda o zrušení zelené nafty rozhodla v rámci úspor pro příští dva roky. Těmito úsporami chce vláda udržet schodek rozpočtu pod 3 % DPH. Jde vlastně o zrušení vratky na zelenou naftu. V současné době mají čeští farmáři nárok na vrácení 60 % spotřební daně, kterou zaplatili při nákupu nafty spotřebované při zemědělských pracích. Agrární komora plánuje první demonstrace a blokádu silnic již na 23. 5. Zemědělské odbory dokonce mluví o blokádě Prahy. Zemědělci varují, že právě tento krok se netýká jen jich, ale doplatí na něj všechny vrstvy obyvatel, budou výrazně dražší potraviny, dojde k likvidaci družstev, budou se dovážet jen nekvalitní potraviny z ciziny. Stojíme snad o zelí z Polska s kyselinou mravenčí nebo o potraviny s technickou solí? Kde je pravda? Je v pořádku, že je české zemědělství dotované jinak než ostatní podnikatelské záměry a zemědělci jen vydírají blokádami? Nebo skutečně vláda už šetří na všem možném, jen ne na sobě?

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse diváků
 • Cigi 11. 11. 2014 12:39

  parada

  extra fun.. a kdyz ste v nepohode - nechteli by ste si zahulit? :D ..My (j…

 • typicky nevolic 22. 10. 2013 17:32

  nenavist

  Vetsina prispevku o Panu Andreji Babisovi se zaklada bohužel pouze na zavisti …

 • Mirek Vanický 22. 10. 2013 11:19

  Málem jsem volil ANO...

  Díky za tento díl! Málem bych dal hlas ANO. Po vystoupení Babiše se to nestane.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

středa 25. 2. po půlnoci

Mají handicapované děti chodit do školy se zdravými dětmi?

čtvrtek 26. 2.

Odebírání dětí v Česku a Norsku