Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7111  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, jak se zrušení zelené nafty promítne do ceny potravin, jak v tomto směru probíhá vyjednávání s vládou a jestli zemědělci jen vydírají nebo jsou v právu.

Diskutovat budou: Ing. František Laudát – poslanec TOP 09, místopředseda Hospodářského výboru PSP, Ing. Jan Veleba – prezident Agrární komory ČR, Ing. Andrej Babiš – největší český podnikatel v potravinářství, Ing. Josef Stehlík – předseda Asociace soukromého zemědělství ČR, Ing. Petr Mach, Ph.D. – ekonom a další.

Vláda o zrušení zelené nafty rozhodla v rámci úspor pro příští dva roky. Těmito úsporami chce vláda udržet schodek rozpočtu pod 3 % DPH. Jde vlastně o zrušení vratky na zelenou naftu. V současné době mají čeští farmáři nárok na vrácení 60 % spotřební daně, kterou zaplatili při nákupu nafty spotřebované při zemědělských pracích. Agrární komora plánuje první demonstrace a blokádu silnic již na 23. 5. Zemědělské odbory dokonce mluví o blokádě Prahy. Zemědělci varují, že právě tento krok se netýká jen jich, ale doplatí na něj všechny vrstvy obyvatel, budou výrazně dražší potraviny, dojde k likvidaci družstev, budou se dovážet jen nekvalitní potraviny z ciziny. Stojíme snad o zelí z Polska s kyselinou mravenčí nebo o potraviny s technickou solí? Kde je pravda? Je v pořádku, že je české zemědělství dotované jinak než ostatní podnikatelské záměry a zemědělci jen vydírají blokádami? Nebo skutečně vláda už šetří na všem možném, jen ne na sobě?

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse diváků
 • Cigi 11. 11. 2014 12:39

  parada

  extra fun.. a kdyz ste v nepohode - nechteli by ste si zahulit? :D ..My (j…

 • typicky nevolic 22. 10. 2013 17:32

  nenavist

  Vetsina prispevku o Panu Andreji Babisovi se zaklada bohužel pouze na zavisti …

 • Mirek Vanický 22. 10. 2013 11:19

  Málem jsem volil ANO...

  Díky za tento díl! Málem bych dal hlas ANO. Po vystoupení Babiše se to nestane.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu