Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7113  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma: Od ledna skokové zdražení elektřiny a plynu! V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty debatovat o tom, proč nás opět čeká zdražení světla a tepla, když se jejich spotřeba rok od roku snižuje.

Diskutovat budou: Martin Kuba – ministr průmyslu a obchodu, Martin Hájek – ředitel Teplárenského sdružení, Jan Rovenský – zástupce Greenpeace a další.

Teplo a světlo bude v příštím roce opět dražší. A to prý kvůli zvýšení DPH a zdražení paliv. Docházejí zásoby uhlí – končí uzavřené kontrakty – a zpřísňují se podmínky pro ekologický provoz. Dosluhují i teplárny. Vedou se diskuse, zda se mají otevírat nové uhelné doly, nebo zda máme podporovat spíše ekologičtější, ale dražší zdroje energie. Největší firma na českém trhu ČEZ tvrdí, že na zdražení má vliv i vyšší cena v Německu a dotace na solární elektrárny. Přitom zisky tohoto gigantu jsou ročně miliardové. Pro nás – coby spotřebitele – to bude znamenat jediné. I v tomto případě budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse diváků
 • 18. 12. 2011 15:27

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • fagan 17. 12. 2011 23:18

  Název pořadu

  Zajímavé, že se pořad jmenuje Máte slovo a přitom Jílková nikomu slovo nedá a když už náhodou dá, tak …

 • joj 16. 12. 2011 20:44

  hrabani

  Teplarenske sdruzeni je jen lobysticka kradskupina spolecnosti, ktera jen ma z…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2011 – L  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu