Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5403  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma: Od ledna skokové zdražení elektřiny a plynu! V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty debatovat o tom, proč nás opět čeká zdražení světla a tepla, když se jejich spotřeba rok od roku snižuje.

Diskutovat budou: Martin Kuba – ministr průmyslu a obchodu, Martin Hájek – ředitel Teplárenského sdružení, Jan Rovenský – zástupce Greenpeace a další.

Teplo a světlo bude v příštím roce opět dražší. A to prý kvůli zvýšení DPH a zdražení paliv. Docházejí zásoby uhlí – končí uzavřené kontrakty – a zpřísňují se podmínky pro ekologický provoz. Dosluhují i teplárny. Vedou se diskuse, zda se mají otevírat nové uhelné doly, nebo zda máme podporovat spíše ekologičtější, ale dražší zdroje energie. Největší firma na českém trhu ČEZ tvrdí, že na zdražení má vliv i vyšší cena v Německu a dotace na solární elektrárny. Přitom zisky tohoto gigantu jsou ročně miliardové. Pro nás – coby spotřebitele – to bude znamenat jediné. I v tomto případě budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse
Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2011 – L  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 7. 4. po půlnoci

České děti – nejtlustší, kuřáci a alkoholici?

čtvrtek 10. 4.

Nezaměstnanost samoživitelek a lidí nad 50

čtvrtek 17. 4.

Absolutní moc a arogance exekutorů