Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5406  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Absolutní moc a arogance exekutorů. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: T. Šponar, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Exekuce a exekutoři se v pojetí většiny lidí ČR stali jakýmsi synonymem bezpráví a vykořisťování. Velká část dlužníků se dostává do dluhové pasti.Jako jeden z důvodů se uvádí vysoké náklady exekučních řízení. Ale nespokojeni jsou také věřitelé, kteří se stále častěji nejsou schopni domoci svých pohledávek.

Ministerstvo spravedlnosti připravuje změny, které by měly zpřísnit pravidla pro exekutory i zefektivnit jejich kontrolování a uvažuje o snížení odměn advokátům. Plánuje také rozdělení působnosti jednotlivých exekutorských úřadů na územní celky. Pomohou tyto změny snadněji vracet peníze i pohledávky rychleji získávat? Mají exekutoři opravdu absolutní moc? Nebo jsou triky dlužníků, jak se vyhnout splácení dluhů, stále dokonalejší?

Hosté: Hana Marvanová – I.náměstkyně ministryně spravedlnosti, úsek justiční a legislativní, Robert Runták – ředitel, Exekutorský úřad Přerov, Alexandra Juráčková – advokátka, obecně prospěšná společnost Nedejte se, Tomáš Sokol – advokát

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse

Diskuse k tomuto tématu bude otevřena při vysílání pořadu. Podívejte se na diskuse u starších témat.

Stopáž: 56 minut – Rok výroby: 2014 – L  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Živě:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – čtvrtek 17. 4. – 21:30

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – středa 23. 4. po půlnoci – 00:00

Nejbližší díly ve vysílání

čtvrtek 3. 4.

České děti – nejtlustší, kuřáci a alkoholici?

čtvrtek 10. 4.

Nezaměstnanost samoživitelek a lidí nad 50

čtvrtek 17. 4.

Absolutní moc a arogance exekutorů