Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5837  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Minimální mzda a navýšení platů. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Na jaře letošního roku vládní koalice zveřejnila svůj úmysl zvýšit platy státních zaměstnanců od příštího roku o 3,5%. V září se ale rozhodlo, že k navýšení dojde už od listopadu letošního roku. Přilepší si tak mimo jiné policisté hasiči nebo učitelé. Od nového roku dostanou přidáni také zdravotníci. Podle vlády jde o plnění závazku na zlepšení odměňování pracovníků ve veřejném sektoru.

Polepšit by si ale také měli zaměstnanci v soukromém sektoru, kteří pobírají minimální mzdu a to o 700,-Kč, proti původně plánovaným 500,-Kč.

To se ale nelíbí jak zaměstnavatelům, tak i opozici, která nešetří kritikou.Navíc upozorňují,že problém s černou prací se tímto nevyřeší a mnozí podnikatelé budou mít problémy takový závazek splnit. Varují, že by tato pomoc mohla vést k propouštění. Zvýší se tedy nezaměstnanost? A má vláda dostatek prostředků na splnění svých slibů? Bude minimální mzda pro řadu zaměstnavatelů likvidační a nejsou státní zaměstnanci zvýhodňováni na úkor podnikatelů a živnostníků?

Hosté: Michaela Marksová – ministryně práce a sociálních věcí, ČSSD, Jan Skopeček – člen výkonné rady a předseda regionálního sdružení ODS, Jan Rovenský – předseda Odborového svazu státních orgánů, Pavel Juříček – viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR a další.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse

Diskuse k tomuto tématu bude otevřena při vysílání pořadu. Podívejte se na diskuse u starších témat.

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2014 – L  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Živě:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – čtvrtek 23. 10. – 20:55

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – středa 29. 10. po půlnoci – 00:35

Nejbližší díly ve vysílání

čtvrtek 9. 10.

Střídavá péče

čtvrtek 23. 10.

Minimální mzda

čtvrtek 30. 10.

Máte slovo s M. Jílkovou