Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6840  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Má stát platit alimenty za neplatiče? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Příští téma: Má stát platit alimenty za neplatiče?

A mělo by se změnit vypočítávání výživného? Jste pro tyto změny?

Přijďte diskutovat!

Ministerstvo práce a sociálních věcí přišlo s návrhem na tzv.„zálohované výživné“ což v praxi znamená, že by za některé neplatiče platil alimenty stát a od dlužníka by je pak vymáhal buď exekucemi nebo z jiných rezerv, o kterých by musel rozhodnout soud. V prvním roce ministerstvo počítá, že ze státní kasy vyplatí, včetně administrativy, 841 milionů korun. Úředníci předpokládají, že z dlužné částky se jim podaří získat jen 3 % zpátky. I přes tyto neveselé prognózy chce ministerstvo zákon uvést do praxe už v roce 2016.

Další metodou, která by měla docílit lepší spokojenosti ať těch, kteří mají alimenty dostávat tak těch, kteří je mají platit, je nový tabulkový systém, podle kterého by soudci mohli přesně vypočítat výši výživného.

Ale bude navrhovaný nový systém vypočítávání spravedlivější? A proč soudci nevyužívají ten stávající – protože tabulky, které doporučují určení výše, už několik let existují?

Hosté: Zdeněk Škromach – místopředseda Senátu PČR (ČSSD), Radka Maxová – poslankyně, předsedkyně Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny (ANO 2011), Jaromír Jirsa – bývalý prezident Soudcovské unie, místopředseda Městského soudu v Praze, Lucie Asenová – předsedkyně Asociace neúplných rodin a další.

Jak se přihlásit?

Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor.
Stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz. Do e-mailu nezapomeňte uvést své jméno, telefonní číslo a téma, o kterém chcete veřejně hovořit.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse

Diskuse k tomuto tématu bude otevřena při vysílání pořadu. Podívejte se na diskuse u starších témat.

Stopáž: 56 minut – Rok výroby: 2015 – L  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Živě:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – čtvrtek 28. 5. – 21:30

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – středa 3. 6. po půlnoci – 01:05

Nejbližší díly ve vysílání

čtvrtek 14. 5.

Jak zhubnout – s výživovým poradcem, nebo doktorem?

čtvrtek 21. 5.

Je sportování dětí jen pro bohaté?

čtvrtek 28. 5.

Má stát platit alimenty za neplatiče?