Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6557  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Přísnější podmínky pro držení zbraní Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Příští téma: Přísnější podmínky pro držení zbraní

Co by podle vás zabránilo neštěstí v Uherském Brodě?

Přijďte diskutovat!

Únorová tragedie, která se stala v Uherském Brodě, rozpoutala debatu to tom, zda zpřísnit podmínky pro vydávání zbrojních průkazů. S tímto návrhem přišel ministr vnitra, který také prohlásil, že mezi lidmi je příliš střelných zbraní.

Změny by se měly týkat zejména lékařských prohlídek. Žadatel o zbrojní průkaz by musel povinně projít psychologickým testem a psychiatři by mohli nahlížet do registru držitelů zbraní.

S těmito návrhy nesouhlasí ti, kteří jsou vlastníky legálně držených zbraní. Tvrdí, že navrhované kroky jsou populistické a podobným tragédiím stejně nezabrání.

Kde je tedy pravda? A máme se obávat podobných útoků?

Hosté: Jeroným Tejc – předseda Ústavně právního výboru ČSSD, Džamila Stehlíková – psychiatrička, Jiří Hynek – prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, David Karásek – zástupce Sdružení pro ochranu práv majitelů zbraní a další.

Jak se přihlásit?

Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor.
Stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz. Do e-mailu nezapomeňte uvést své jméno, telefonní číslo a téma, o kterém chcete veřejně hovořit.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse

Diskuse k tomuto tématu bude otevřena při vysílání pořadu. Podívejte se na diskuse u starších témat.

Stopáž: 56 minut – Rok výroby: 2015 – L  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Živě:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – čtvrtek 2. 4. – 21:25

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – středa 8. 4. po půlnoci – 01:00

Nejbližší díly ve vysílání

čtvrtek 19. 3.

Postoj Česka k Ukrajině

čtvrtek 26. 3.

Čím topíte? Čekejte doma kontrolu!

čtvrtek 2. 4.