Tváří v tvář problému – nebezpečný soused. Živě s M. Jílkovou. Připravili: J. Horská, L. Krenková, Č. Franěk a R. Kudrnáček

Bojíte se nebezpečného souseda?

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, jak se bránit sousedské šikaně, kam se v takovém případě obrátit a zda se dá předcházet tragédiím, kdy sousedské konflikty končí smrtí jako ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Diskutovat budou: František Korbel – náměstek ministra spravedlnosti, Martin Hrinko – ředitel Ředitelství služby pořádkové policie, Klára Veselá-Samková – advokátka, starostové, majitelé domů a další.

Můžeme mít spokojené manželství, chytré a zdravé děti, hezký byt, ale pokud budeme mít špatné sousedské vztahy, může to náš život úplně rozložit. Když je soused hlučný otrava nebo mu nic neříká pořádek a čistota, dá se to ještě vydržet, ale pokud je chronický stěžovatel a vyvolávač konfliktů, stává se soužití nesnesitelným.

Nejhorší situace ale nastává, když bydlíme vedle člověka, který má sklony k násilí a destrukci. Tehdy může být ohrožen i náš život. Jako v případě nedávné tragedie ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ale jak se takovým lidem bránit? Dá se vůbec předejít podobným tragédiím? Co pro to můžeme udělat my sami? A co pro to může udělat policie, město nebo zákonodárci?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD