Rozhovor s Kateřinou Neumannovou

Klikněte pro větší obrázekČeská lyžařská hvězda Kateřina Neumannová je miláčkem sportovních fanoušků pro svou bezprostřednost a úspěchy, jakých dosahuje. Své příznivce teď potěší ve zcela nové roli. Jako moderátorka seriálu o sportování aneb jak nabít energii, vitalitu a novou životní sílu, si získá všechny, kteří fandí zdravému životnímu stylu.

Být v kondici, cítit se dobře a vědět, které cviky nám pomohou od bolesti, to si přeje většina z nás. Ne vždy ale víme, co by nám nejvíce prospělo, a hlavně – jak dobít došlou energii a mít chuť na sobě pracovat. Už jsme se o to tolikrát pokoušeli, ale nikdy nevytrvali! Možná proto, že nás nikdo nepodpořil. Snad jsme se dokonce sžili s polštářky, které se nám nahromadily na břiše nebo na zadní části těla. Občas se sice břicho snažíme zatáhnout, ale ono to prostě už nejde... Tak co dělat? Právě teď přišel náš čas. Televizní seriál Sportujeme s Katkou, zaměřený na nejrozšířenější sporty, dává návod, co a jak bychom měli dělat, aby nám rekreační sportování posloužilo ve všech směrech jednoduchým a bezpečným způsobem, se kterým si tělesnou aktivitu spíše oblíbíme než naopak. Přinese rady odborníků na slovo vzatých – Pavla Koláře, Olgy Šípkové, Lídy Formanové, Pavla Kuky, Jiřího Lutovského, Martiny Sáblíkové – a jistě změní náš pohled na život.

Kateřino, diváci vás vesměs znají v lyžařské kombinéze a na běžkách,
teď vás uvidí jinak...

Uvidí mě v roli moderátorky v krátkých pořadech o sportu pro volný čas, kde se jim budu snažit poradit, jak na to. Prokážeme, že pocit pohody a příjemné prožitky z tělesného pohybu kladně ovlivňují celou naši životní pohodu od zaměstnání až po sex.

Jak se cítíte jako moderátorka a co je pro vás v této roli nejtěžší?
Byla to pro mě velká škola a úplně něco nového, co jsem předtím nikdy nezakusila.

A co je nejtěžší?
Nejtěžší je dělat rozhovory, kdy jako moderátorka musím mluvit a zároveň reagovat na otázky hosta.

Série cvičení je určena široké divácké veřejnosti. Najde si v ní každá generace to svoje?
Myslím, že ano, pořad je určený všem zájemcům, od nejmladších až po seniory. Snažíme se radit i v obecných věcech, které jsou důležité pro všechny.

Jaký je váš názor na to, jak se lidé pohybují, nakolik cvičí, kolik péče své fyzičce věnují?
Jak kdo, někdo málo, někdo víc, ale většinou se chyb dopouští každý. Určitě si diváci z pořadu něco odnesou.

Máte sama nějaký zvláštní režim pro zlepšení tělesné kondice?
Od všeho něco, zdravě se pohybovat, zdravě jíst.

text: Eva Hamplová
převzato z časopisu ČT+