Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Firmám schází brigádníci

Se začátkem školního a akademického roku zmizely z pracovního trhu desetitisíce brigádníků. Firmy tak musí narychlo řešit, jak pracovní síly nahradit. Někde dokonce odmítají zakázky, protože kvalitní brigádníci chybí dlouhodobě.

Pamlsková vyhláška je tady

Takzvaná pamlsková vyhláška, která ve školách zakazuje přeslazené nápoje a potraviny neodpovídající stanoveným nutričním hodnotám, začne ve školách platit už zítra. Provozovatelé školních bufetů tak budou mít tři měsíce na to, aby nabízený sortiment odpovídal podmínkám ministerstva školství. Zatím co některé školy s bufety definitivně končí, jiné hledají alternativy.

Nejtalentovanější fotbalisté budou trénovat společně

Vychovat budoucí reprezentanty nebo profesionální hráče. Cíl fotbalové akademie, která začala s novým školním rokem fungovat v Olomouci. Její součástí je 45 mladých hráčů z celého Olomouckého kraje. Fotbalisty budou trénovat zkušení trenéři. Jsou mezi nimi třeba i bývalí reprezentanti – Kotůlek a Heinz.

Čím dál více dětí řeší bolesti zad

Jen prostějovské rehabilitační centrum navštíví desítky dětských pacientů. Více dětí za odborníky začíná docházet právě se začátkem školního roku. Špatné držení těla nebo jinou poruchu přitom tamní fyzioterapeuti zjistí u 90% procent dětí.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na návštěvě Bruntálska

Po Vrbně a Bruntálu zamíříl i do Krnova, kde s vedením radnice řešil otázku vznikající průmyslové zóny. Na ně ministerstvo průmyslu a obchodu přispělo padesáti miliony korun.

Commedia dell'arte na ostravské tržnici

Ostravská tržnice se opět změnila na divadelní scénu. Po Shakespearově tragédii Titus Andronicus tam herci z ostravských divadel nastudovali komedii podobnou těm, které se před čtyřmi sty lety hrály po celé Itálii. To všechno v produkci ostravského klubu Les.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST