Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 814  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Zátěžová zkouška uzavřela do neděle mosty v Ostravě. Jisté je další omezení
  Zátěžová zkouška uzavřela do neděle mosty v Ostravě. Jisté je další omezení

  28.11.2014 16:40

  Ostrava Na jednom ze dvou mostů dálnice D1 v Ostravě-Přívoze, na které od září nesmí kvůli jejich havarijnímu stavu kamiony a osobní auta mohou jezdit maximálně padesátkou, provádí Ředitelství silnic dálnic zátěžové testy. Druhý z mostů při sjezdu z dálnice nedoporučil ke zkouškám samotný zhotovitel - firma Eurovia. Vjezd vozidla těžšího než 3,6 tuny by totiž byl riskantní. Testování nájezdového mostu potrvá do neděle, kdy budou uzavřené pro veškerou dopravu oba mosty. Výsledky budou známé pravděpodobně v úterý. Jisté je, že minimálně na netestovaném mostu, který je v horším stavu, začnou platit přísnější omezení snížení rychlosti na 30 kilometrů v hodině a jízda pouze v jednom pruhu.

 • Olomouc poslala do sněmovny poslance ze zmanipulované kandidátky
  Olomouc poslala do sněmovny poslance ze zmanipulované kandidátky

  28.11.2014 13:49

  Olomouc – Obvodní soud pro Prahu 1 dal za pravdu žalobcům, kteří tvrdí, že kandidátka ČSSD Olomouckého kraje pro loňské sněmovní volby byla sestavena nezákonně. Žalobu podali loni v říjnu nespokojení spolustraníci z Mohelnice. Mluvčí soudu Lenka Cihlářová dnes potvrdila, že soud ve sporu rozhodl v pondělí. Výsledek však do doručení rozsudku stranám nemůže komentovat.

 • Hranická propast pustila potápěče se sondou do hloubky 384 metrů
  Hranická propast pustila potápěče se sondou do hloubky 384 metrů

  27.11.2014 16:16

  Hranice – Tajemná Hranická propast, kterou se lidé pokoušejí změřit už od počátku minulého století, je prokazatelně nejhlubší sladkovodní jeskyní na světě a druhou vůbec nejhlubší zatopenou jeskyní. Jejího dna ale ještě stále nedosáhl žádný člověk ani měřící sonda. Tým potápěčů v čele s Krzysztofem Starnawskim se nyní dostal s pomocí sondy až do hloubky 384 metrů, což je o jedenáct metrů hlouběji než při ponoru před dvěma roky. V jeskyni Pozzo del Merro v Itálii naměřili speleopotápěči o devět metrů více, ale na rozdíl od té hranické dosáhli dna.

 • Stav mostu na D47 je tak špatný, že nelze provést ani testy
  Stav mostu na D47 je tak špatný, že nelze provést ani testy

  27.11.2014 15:01

  Ostrava - Jeden z mostů ostravské dálnice D47 je v tak špatném stavu, že na něm není možné provádět zátěžové testy. Dva mosty, které jsou v provozu šestým rokem, mají problémy s posunem nosníků, sesedáním materiálu a objevují se na nich praskliny. Kvůli těmto problémům na ně Ředitelství silnic a dálnic zakázalo začátkem září vjezd kamionům a omezilo povolenou rychlost pro osobní vozidla. U více poškozené konstrukce hrozí další omezení.

 • Tajemství nejlepší nemocnice v Česku – spokojený zaměstnanec
  Tajemství nejlepší nemocnice v Česku – spokojený zaměstnanec

  27.11.2014 14:40

  Třinec – Podle průzkumu organizace HealthCare Institute, která se specializuje na hodnocení kvality služeb v nemocnicích, je soukromá třinecká Nemocnice Podlesí, která se specializuje na kardiovaskulární onemocnění, nejlepší v Česku. Toto ocenění získala potřetí v devítileté historii soutěže, která hodnotí jak spokojenost pacientů, tak zaměstnanců. Průzkumu se zúčastnilo 156 nemocnic, více než 90 tisíc pacientů a 7,5 tisíce zaměstnanců.

Diskuse diváků
 • Duševní nemoc 15. 10. 2014 18:30

  Duševní nemoc

  Já bych jen chtěl říct, ať z nás schizofreniků nedělají média vč. ČT Ostrava nebezpečná individua - něco …

 • Karin 6. 10. 2014 18:58

  Dodatek k reportáži o nošení dětí. Nejstaršímu nošenci bylo ten den 5 let :)

 • Borec 19. 9. 2014 21:12

  Ten záběr ze 200m ..

  .. to je dobrý fake ... :)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství