Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 970  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Vrak Pendolina vydal druhou černou skříňku
  Vrak Pendolina vydal druhou černou skříňku

  29.7.2015 11:08

  Praha - Odborníci už našli i druhé záznamové zařízení z vlaku Pendolino, který se před týdnem srazil s kamionem na železničním přejezdu u Studénky na Novojičínsku. Nyní se z něj pokoušejí stáhnout data. Současně analyzují i data z první černé skříňky, kterou technici z vraku vyprostili ještě v bohumínském depu. Podle nich byla nárazová rychlost vlaku 142 kilometrů v hodině. Zatím není jasné, zda strojvedoucí brzdil.

 • Žena se marně soudila o odškodné po pádu na ledu. Uspěla s ústavní stížností
  Žena se marně soudila o odškodné po pádu na ledu. Uspěla s ústavní stížností

  28.7.2015 18:32

  Brno - Ústavní soud vyhověl stížnosti Pavly Ovčaři z Frýdku-Místku, která si v roce 2005 natřikrát zlomila pánev na neošetřené zledovatělé silnici, na porušení práva na spravedlivý proces. Zrušil rozsudky okresního a krajského soudu i usnesení Nejvyššího soudu, podle kterých nemá nárok na odškodné. Žena se soudila o náhradu škody s magistrátem Frýdku-Místku, který je vlastníkem silnice. Zprvu jí soudy daly za pravdu a přiznaly jí 270 tisíc, pak ale neměla dostat nic a ještě platit náklady řízení.

 • Hlavní část nové silnice mezi Ostravou a Opavou bude hotová v říjnu
  Hlavní část nové silnice mezi Ostravou a Opavou bude hotová v říjnu

  28.7.2015 16:34

  Ostrava – Stavba nové trasy silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou, která patří k páteřním komunikacím Moravskoslezského kraje, se chýlí ke konci. Po deseti letech příprav a několika letech odkladů by měl být desetikilometrový úsek mezi Ostravskem a Opavskem letos v říjnu zprovozněn. Silnice za tři a půl miliardy patří k nejsložitějším dopravním stavbám v Moravskoslezském kraji.

 • Soud rozhodl spor o akcie Vítkovic: Světlík má zaplatit 1,69 miliardy
  Soud rozhodl spor o akcie Vítkovic: Světlík má zaplatit 1,69 miliardy

  27.7.2015 21:51

  Praha – Majitel skupiny Vítkovice Holding Jan Světlík musí zaplatit miliardáři Davidu Beranovi 1,69 miliardy korun za akcie tohoto strojírenského gigantu. Rozhodl o tom Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře České republiky. Světlík označil rozhodnutí za zmanipulované a podal žalobu na zrušení nálezu rozhodčího soudu.

 • Řeky vysychají na severu i jihu Moravy. Někde pomáhají přehrady
  Řeky vysychají na severu i jihu Moravy. Někde pomáhají přehrady

  27.7.2015 19:38

  Ostrava – Většinu území Česka stále trápí sucho, které je podle meteorologů nejhorší za posledních dvanáct let. Mnohé obce vyhlásily omezení zalévání zahrad, napouštění bazénů nebo umývání aut. Vodohospodáři z Povodí Moravy chtějí zakázat malým odběratelům čerpat vodu z řek, protože mají v průměru jen deset procent běžného červencového vodního stavu. V Moravskoslezském kraji dosahují řeky deseti až dvaceti procent obvyklého množství vody. Aby vodohospodáři zajistili alespoň minimální průtok, musejí upouštět z přehrad.

Diskuse diváků
 • Eva Strouhalová 18. 7. 2015 19:46

  jak se přihlásit

  Pořádají se letní tábory pro seniory v Ostravském regionu?Pokud ano dejte mi prosím nějaký odkaz.Děku…

 • Student 4. 7. 2015 11:36

  VŠB

  Už dlouho nebyla nějaká reportáž z vysokoškolského prostředí, na VŠB se prý otevírají nějaké nové zajímavé ob…

 • Martin Klimánek 29. 6. 2015 14:51

  Sweetsen

  Omluvám se, ta reportáž byla 25.6.2015

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství