Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 787  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Sběrny by měly zakázat výkup od občanů, navrhují senátoři
  Sběrny by měly zakázat výkup od občanů, navrhují senátoři

  27.8.2014 19:43

  Praha - Představitelé Bohumína, kteří se dlouhodobě snaží čelit rozšířeným krádežím kovů, mohou slavit dílčí úspěch. Senát podpořil jejich návrh, aby zákon o odpadech zakazoval sběrnám vykupovat šrot od jednotlivých občanů za hotové peníze. Pokud to schválí i poslanci, budou moci vykupovat jen od firem a budou jim platit bezhotovostně. Jednotlivci by podle návrhu odevzdávali kovy zdarma ve sběrných dvorech. Výjimkou by byly autovraky.

 • Havířovský biobox je připravený i na pacienta s podezřením na ebolu
  Havířovský biobox je připravený i na pacienta s podezřením na ebolu

  27.8.2014 13:25

  Havířov – Nemocnice v Havířově je vedle pražské nemocnice Na Bulovce jedinou, která je schopna bezpečně přijmout pacienta s podezřením na smrtelná virová onemocnění včetně eboly. Vedení nemocnice nechalo vybudovat takzvaný biobox, ve kterém mohou lékaři tyto pacienty ošetřit, aniž by ohrozili sebe a ostatní. Ve speciálním stanu by měl pacient projít základním vyšetřením. Do osmačtyřiceti hodin by pak měli hasiči zajistit transport na specializované pracoviště do Prahy.

 • Měj ráda sama sebe, nabádá fotografka Dita Pepe ženy
  Měj ráda sama sebe, nabádá fotografka Dita Pepe ženy

  27.8.2014 10:31

  Ostrava – Ostravský Dům umění představuje dílo Dity Pepe - jedné z nejvýraznějších představitelek současné fotografie. V hlavní roli vystavených souborů Měj ráda sama sebe či Intimita jsou ženy z různých sociálních vrstev, jejich inscenované portréty, což je její zásadní téma. Charakteristické přitom je, že se snaží portrétovaným co nejvíce porozumět a vcítit se do nich.

 • Opavský dopravní podnik nahrazuje shořelé trolejbusy novými
  Opavský dopravní podnik nahrazuje shořelé trolejbusy novými

  26.8.2014 17:57

  Opava – Opavský dopravní podnik nahradil trolejbusy, které shořely loni na podzim při velkém požáru depa, novými. Zcela zničeno jich tehdy bylo sedm, další vozy oheň poškodil. Zatím se jich po Opavě rozjede pět. Každý má vlastní jméno a obrázek podle návrhů opavských školáků.

 • Co zazdili v Hückelově vile?
  Co zazdili v Hückelově vile?

  26.8.2014 14:05

  Nový Jičín - Historický výtah a původní posuvné dveře z první republiky objevili dělníci, kteří rekonstruují mateřskou školu sídlící v památkově chráněné Hückelově vile v Novém Jičíně. Konstrukce zakrývaly deska a omítka, takže celá desetiletí nikdo nevěděl, co se za stěnou skrývá. Luxusní vila patřila majitelům novojičínské továrny na klobouky. Vzácně zachovalý výtah vozil jídlo i lidi.

Diskuse diváků
 • 11. 8. 2014 16:35

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jana Šmídlová 3. 8. 2014 18:23

  Tančírna v Račím údolí

  V roce 1959 a 1960 Dětský rozhlasový sbor tam nacvičovali dětskou operu Kolotoč Václava Trojana. …

 • Uracil 29. 7. 2014 04:04

  diabetes/dialýza

  Nevím, nevím, ale než ČT pustí něco do éteru, měla by si dané téma vždy víc prostudovat.. Ono pa…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství