Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 973  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Také před 25 lety zemřel při srážce s vlakem ve Studénce člověk
  Také před 25 lety zemřel při srážce s vlakem ve Studénce člověk

  3.8.2015 20:33

  Studénka – Dvacet pět let uplynulo od první tragické železniční nehody ve Studénce. Stala se na stejném přejezdu, na kterém před necelými dvěma týdny došlo ke srážce pendolina s kamionem. Roku 1990 se tam srazil rychlík s parním válcem. Jeden člověk zemřel a tři utrpěli zranění.

 • O letiště v Mošnově se zajímá čínský investor
  O letiště v Mošnově se zajímá čínský investor

  3.8.2015 19:21

  Ostrava – Zástupci významného čínského investora projevili zájem o ostravské letiště. Možnost spolupráce byla jedním z témat návštěvy čínské delegace v Moravskoslezském kraji. Jednání jsou teprve na začátku, ale ve hře jsou investice do letecké nákladní dopravy, případně i koupě celého letiště. Podle hejtmanství by to mohlo přinést rozvoj letišti i regionu.

 • Stát chce prodat stovky nepotřebných objektů. První je ve Vidnavě
  Stát chce prodat stovky nepotřebných objektů. První je ve Vidnavě

  3.8.2015 19:20

  Praha, Vidnava – Státní rozpočet by mohl získat zhruba dvě miliardy za prodej nevyužívaného majetku. Podle usnesení vlády má celkem jednadvacet státních institucí do konce září předat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových více než šest set nepotřebných nemovitostí. Prvním předaným objektem je bývalý kněžský seminář ve Vidnavě na Jesenicku. Úřadu ho předává vězeňská služba, která tam chtěla vybudovat detenční ústav. Ze záměru však sešlo a pak se marně snažila komplex prodat.

 • Čeští včelaři přišli v průměru o 20 procent včelstev
  Čeští včelaři přišli v průměru o 20 procent včelstev

  1.8.2015 10:00

  Ostrava - Čeští včelaři mají za sebou kritickou zimu. Uhynula jim pětina včelstev. Zatímco v minulém roce byly ztráty sedmiprocentní, letos dosáhly v průměru téměř dvaceti procent. Hlavním viníkem je onemocnění varroóza. Vyplývá to z průzkumu, který vedli vědci z Univerzity Palackého v Olomouci. Vůbec největší úhyny, více než třicet dva procent, zaznamenali včelaři z Moravskoslezského kraje.

 • Vypakuj smog z Ostravska, vybízí iniciativa
  Vypakuj smog z Ostravska, vybízí iniciativa

  31.7.2015 16:05

  Ostrava – Iniciativa s názvem Vypakuj smog z Ostravska upozorňuje na nedostatky vládního programu pro zlepšení životního prostředí na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Připojilo se k ní asi tři sta lidí. Apelují na ministerstvo životního prostředí, aby plán, který má přinést do roku 2020 dodržování emisních limitů, byl konkrétnější a obsahoval například zpřísnění podmínek provozu koksoven a všech velkých znečišťovatelů. Připomínky má i krajský úřad, podle kterého navrhovaná koncepce situaci na Ostravsku nevyřeší.

Diskuse diváků
 • Eva Strouhalová 18. 7. 2015 19:46

  jak se přihlásit

  Pořádají se letní tábory pro seniory v Ostravském regionu?Pokud ano dejte mi prosím nějaký odkaz.Děku…

 • Student 4. 7. 2015 11:36

  VŠB

  Už dlouho nebyla nějaká reportáž z vysokoškolského prostředí, na VŠB se prý otevírají nějaké nové zajímavé ob…

 • Martin Klimánek 29. 6. 2015 14:51

  Sweetsen

  Omluvám se, ta reportáž byla 25.6.2015

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství