Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 808  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Boj o nádraží pokračuje. Architekti budou protestovat před ministerstvem
  Boj o nádraží pokračuje. Architekti budou protestovat před ministerstvem

  23.10.2014 16:40

  Havířov - Sdružení Důl architektury, které tři roky bojuje za záchranu nádraží v Havířově, svolává na příští týden protestní demonstraci před ministerstvem kultury. Reaguje na druhé rozhodnutí úřadu, že budova postavená v bruselském stylu, jejíž kvality stvrdila řada uznávaných odborníků, nepatří mezi kulturní památky. Ministerstvo tvrdí, že stavba není dost cenná a že by její ochranou došlo ke zmaření finančně zajištěného záměru vybudovat nový terminál.

 • Ústí nad Labem povede lídr ANO Zikmund, Olomouc už zná i radní
  Ústí nad Labem povede lídr ANO Zikmund, Olomouc už zná i radní

  23.10.2014 13:00

  Ústí nad Labem – Josef Zikmund z hnutí ANO se stane ústeckým primátorem. Vítěz voleb uzavřel koalici s hnutím PRO! Ústí, které již dříve souhlasilo s tím, že do primátorského křesla usedne zástupce ANO. To nyní oznámilo, že do něj posadí svého volebního lídra. Již delší dobu se rýsuje také podoba nové koalice v Olomouci. Strany, které ji tvoří, se dohodly den po volbách, nyní oznámily, jak si rozdělí křesla v radě i jména jejích nových členů.

 • Bílý muž a Rudá tvář: židovský western v ostravské Aréně
  Bílý muž a Rudá tvář: židovský western v ostravské Aréně

  23.10.2014 12:45

  Ostrava - Komorní scéna Aréna v Ostravě zahajuje sezonu neobvyklou reflexí holocaustu. Vybrala hru s prvky grotesky a černého humoru světově uznávaného dramatika maďarského původu Geroge Taboriho Bílý muž a Rudá tvář. On sám ji nazval židovským westernem. Soubor hru inscenoval pod vedením polského režiséra německého původu Andrého Hübner-Ochodla.

 • Díky novému typu implantátu začalo neslyšící dítě slyšet
  Díky novému typu implantátu začalo neslyšící dítě slyšet

  23.10.2014 08:50

  Ostrava - V Česku se ročně narodí asi sto dětí, které neslyší. Šanci na normální život jim dává takzvaný kochleární implantát, který se zavádí do vnitřního ucha a stimuluje sluchový nerv. Donedávna tuto operaci prováděla pouze Fakultní nemocnice Motol v Praze. Teď vzniká další centrum v Ostravě. Před rokem voperovali lékaři tamní fakultní nemocnice poprvé implantát roční neslyšící holčičce. Výsledkem jsou nadšeni lékaři i rodiče. Dítě slyší, hraje si a začíná mluvit. První takový zákrok v Česku provedl před 21 lety zakladatel dětské kochleární medicíny v Česku Zdeněk Kabelka, který to naučil i ostravské kolegy.

 • Jak se zbavit koktavosti? Začít se slabikami jako malé dítě
  Jak se zbavit koktavosti? Začít se slabikami jako malé dítě

  22.10.2014 17:19

  Ostrava - Jednou z nejtěžších poruch komunikace - koktavostí - trpí v Česku jedno až dvě procenta lidí, u dětí je to problém pěti až šesti procent z nich. Koktání může způsobit nějaký šok, ale přichází také znenadání. U některých dětí odezní, jiným zůstává do dospělosti. Například dvaadvacetiletá Petra Machovská začala koktat poté, co ji ve třech letech vystrašil čert s Mikulášem. Přes všechny možné snahy a pokusy se vyléčila až po osmnácti letech díky metodě takzvané nové mluvy, která spočívá v tom, že se člověk učí mluvit od začátku jako malé dítě.

Diskuse diváků
 • Duševní nemoc 15. 10. 2014 18:30

  Duševní nemoc

  Já bych jen chtěl říct, ať z nás schizofreniků nedělají média vč. ČT Ostrava nebezpečná individua - něco …

 • Karin 6. 10. 2014 18:58

  Dodatek k reportáži o nošení dětí. Nejstaršímu nošenci bylo ten den 5 let :)

 • Borec 19. 9. 2014 21:12

  Ten záběr ze 200m ..

  .. to je dobrý fake ... :)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství