Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 830  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Obviněný Koval odchází z obou ostravských zastupitelstev
  Obviněný Koval odchází z obou ostravských zastupitelstev

  26.1.2015 23:00

  Ostrava - Ostravský zastupitel a obvodní zastupitel za městkou část Jih Vladislav Koval, který byl do funkcí zvolen za hnutí ANO, se vzdá obou svých mandátů. V pátek totiž vyšlo najevo, že čelí obvinění z toho, že si v době, kdy byl ředitelem odboru na ministerstvu pro místní rozvoj, řekl o úplatek. Vedení hnutí ANO ještě týž den Kovala vyloučilo a vyzvalo ho, aby skončil i jako zastupitel. Koval dnes na jednání klubu zastupitelů hnutí ANO oznámil, že odejde z obou zastupitelstev.

 • Pod Pradědem začal závod Winter Survival. 17 týmů vyrazilo do terénu
  Pod Pradědem začal závod Winter Survival. 17 týmů vyrazilo do terénu

  26.1.2015 16:42

  Ostrava - Extrémně náročný armádní závod v zimním víceboji Winter Survival začal dnes v Jeseníkách. Pod Praděd dorazilo přes padesát vojáků z Česka, Slovenska, Polska a Německa. Nafasovali jídlo na tři dny a odpoledne vyrazili na lyžích do terénu. Mistrovství, jehož cílem je prověřit kondici a připravenost vojáků na ty nejnáročnější bojové úkoly v zimních podmínkách, má letos 21. ročník.

 • Největší letadlo dosedlo na mošnovskou ranvej
  Největší letadlo dosedlo na mošnovskou ranvej

  26.1.2015 14:41

  Ostrava – Na mošnovské Letiště Leoše Janáčka přiletěl letoun Antonov An-225 Mrija, který již 27 let drží titul největšího letadla světa. Na přepravu obrněnné techniky do Afriky si ho objednala společnost Excalibur Army. Během tohoto týdne navíc letoun odletí a přistane v Mošnově ještě dvakrát.

 • Staňte se pěstouny! Moravskoslezský kraj hledá náhradní rodiče
  Staňte se pěstouny! Moravskoslezský kraj hledá náhradní rodiče

  26.1.2015 14:35

  Ostrava - Náborová a osvětová kampaň, jejímž cílem je podpořit pěstounskou péči, začíná v Moravskoslezském kraji. Pěstounské rodiny se na přechodnou dobu i natrvalo starají o opuštěné a ohrožené děti, které by jinak musely být v ústavech. Od přechodných pěstounů se mohou vrátit k biologickým rodičům, pokud jsou k tomu podmínky, nebo natrvalo přejít k rodičům náhradním. Cílem kampaně, která je součátí snahy státu transformovat systém péče o ohrožené děti a rodiny, je najít pěstouny pro co nejvíce dětí umístěných v dětských domovech.

 • Podívejte se: Písečné obrazy Mariky Koňařové
  Podívejte se: Písečné obrazy Mariky Koňařové

  25.1.2015 13:32

  Ostrava Výtvarnice Marika Koňařová z Orlové maluje obrazy do písku. Inspirovala se ukrajinskou umělkyní Xenií Simonovou. Vystudovala sice speciální pedagogiku, ale více než k učení ji to táhlo k výtvarné tvorbě. "Poprvé jsem viděla písečnou animaci v televizní reportáži. Okamžitě mne to oslovilo," říká Marika Koňařová. Vyrobila si stůl se skleněnou deskou, podsvítila ho, sehnala písek a začala malovat. Písečné animaci se věnuje čtyři roky a stále ji vylepšuje. Začala si třeba sama barvit písek.

Diskuse diváků
 • John 15. 1. 2015 17:33

  Pravopis

  Jedná se o Střední školu tudíž by tam mělo být SŠ ne ZŠ.Další věc je že se píše Zemědělská a ne Zemněděls…

 • PetrS 13. 1. 2015 18:37

  Ekologismus

  Dnes 13/1/15 byla opravdu zajímavá reportáž o partě studentů, kteří z nějakého důvodu naháněli křečky na pol…

 • Duševní nemoc 15. 10. 2014 18:30

  Duševní nemoc

  Já bych jen chtěl říct, ať z nás schizofreniků nedělají média vč. ČT Ostrava nebezpečná individua - něco …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství