Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zaměstnanci rušené továrny bojují o odstupné

Pět stovek zaměstnanců továrny na solární panely Schott ve Valašském Meziříčí nadále bojuje o odstupné. Čas se krátí, už příští týden dostanou výpovědi. Vedení firmy i po dnešním jednání trvá na tříměsíčním odstupném, odbory ale chtějí víc.

Neúspěšní maturanti dostávají rozhodnutí

Krajské úřady finišují s vyřizováním žádostí studentů o přezkum jejich výsledků u státní maturitní zkoušky – snaží se to stihnout tak, aby studenti, které už mezitím přijali na vysokou školu, mohli svou maturitu doložit vysvědčením.

Ombudsman kritizuje líšeňskou radnici

Čtrnáct let nedokáže brněnská část Líšeň zlikvidovat černou stavbu. A navíc vůbec nekomunikuje, stěžuje si na úřad zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová.

Bude se pěstovat modrá pšenice?

Brněnští vědci z Mendelovy univerzity vyvinuli novou pšenici s modrými zrny. Oproti klasickým odrůdám obsahuje silné antioxidanty a další tělu prospěšné látky.

Archiv města Brna digitalizuje sčítací listy

Komu kdysi patřil váš dům nebo kde pracoval prapraděda. Do dvou let už nebudou tyto otázky záludné. Archiv města Brna totiž začíná s digitalizací nejužívanější části archivních fondů.

Poškrábané autobusy - kvůli špatně postavené zastávce

Řidiči městské hromadné dopravy v Jihlavě se zlobí na magistrát, že zbytečně utrácí peníze. Vadí jim špatně projektované točny autobusů, malé kruhové objezdy ve městě a teď i nová bezbariérová zastávka, která podle nich zbytečně ničí autobusy.

Boskovice připomenou náboženské dějiny

Připomenout výjimečnou oblast, kde se v minulosti střetávala katolická a evangelická kultura s židovskou, plánují v Boskovicích - rodišti kardinála Tomáše Špidlíka.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST